PŚ w siatkówce: Niespodziewana porażka Polaków. Polska - Iran 2:3

Reprezentacja Polski siatkarzy przegrała z Iranem 2:3 (25:23, 26:28, 25:8, 24:26, 11:15) w czwartym meczu Pucharu Świata, rozgrywanego w Japonii. Jest to pierwsza porażka Polaków w turnieju. Jutro biało-czerwoni zmierzą się z Japonią.

/ Fot. PAP/Jacek Kostrzewski

Set 5: Polska - Iran 11:15

Polacy nerwowo rozpoczęli tie-breaka. Przegrywając 3:6, nasz zespół kompletnie stanął i przy zmianie stron było już 4:8. Po asie serwisowym Kubiaka, który zmienił Winiarskiego, Polacy przegrywali już tylko 8:10. Niestety, Irańczycy grali jak w transie i odskoczyli na 13:8. Nie wypuścili tego zwycięstwa i wygrali niespodziewanie 15:11.

Set 4: Polska - Iran 24:26

Polska rozpoczęła od prowadzenia 4:1. Jednak znowu przydarzył się przestój naszej drużynie i zrobiło się po 4. Na szczęście, na zagrywce pojawił się Kurek, który posłał dwa asy serwisowe, a trzecią piłkę przechodzącą, skończył Bartman. To pozwoliło biało-czerwonym zejść na przerwę techniczną z prowadzeniem 8:4. Niestety, Polacy stracili po raz kolejny cztery punkty w jednym ustawieniu i na tablicy wyników było 8:8. Podziałało to motywująco na naszą drużynę, która zaczęła grać dobrze, prowadząc na drugiej przerwie technicznej 16:11. Przy stanie 17:15 o przerwę poprosił trener Anastasi, bo prowadzenie Polaków zaczęło szybko topnieć. Okazała się ona skuteczna, bo biało-czerwoni wrócili do czteropunktowej przewagi 20:16. Niestety, znowu zdarzył się naszemu zespołowi przestój i Irańczycy zbliżyli się na jeden punkt. W końcu wyszli na prowadzenie 23:22 i mieli kolejną piłkę w górze. Nie wykorzystali jej, bo dobrze zafunkcjonował polski blok. Niestety, końcówkę lepiej wytrzymali Mistrzowie Azji i wygrali 26:24.

Set 3: Polska - Iran 25:8

Trener Anastasi dokonał roszady na pozycji rozgrywającego. Żygadłę zastąpił Zagumny. Początek to kopia poprzedniego seta, gdyż Polacy szybko wyszli na prowadzenie 6:1. Tym razem jednak nie roztrwonili przewagi i na przerwie technicznej prowadzili 8:2. Biało-czerwoni po przerwie nie zwalniali tempa i sukcesywnie powiększali przewagę, prowadząc 13:3, a następnie 16:5. Świetnie do końca rozgrywał "Guma", a Polacy rozbili rywali 25:8.