35072 miejsce

PŚ w siatkówce: Polacy wciąż niepokonani! Wygrana 3:1 z Argentyną

Reprezentacja Polski pokonała Argentynę 3:1 (18:25, 25:20, 25:23, 25:22) w trzecim meczu Pucharu Świata, rozgrywanego w Japonii. Nagrodę MIP otrzymał Michał Winiarski.

Sonda

Czy Polacy wygrają Puchar Świata?

/ Fot. PAP/Jacek Kostrzewski

Set 4: Polska - Argentyna 25:22

Podrażnieni wyszli Argentyńczycy na czwartego seta, osiągając szybko dwupunktową przewagę, która utrzymała się do pierwszej przerwy technicznej. Biało-czerwoni rzucili się po niej do odrabiania strat, doprowadzając do remisu po 11, a następnie wychodząc na prowadzenie 16:15. Niestety, po błędzie Bartmana w ataku, nasi rywale osiągnęli dwupunktową przewagę 20:18. Nasza drużyna jednak szybko odzyskała prowadzenie 21:20. Próbę nerwów w końcówce lepiej wytrzymali Polacy, wygrywając 25:22

Set 3: Polska - Argentyna 25:23

Początek seta to walka punkt za punkt. Jednak to Polacy zeszli na przerwę techniczną z prowadzeniem 8:6. Dobra gra naszego zespołu utrzymywała się także do drugiej przerwy technicznej, na której Argentyńczycy tracili do nas dwa "oczka". Nasi rywale po przerwie doprowadzili do remisu po 19. Na szczęście, po świetnej zagrywce Nowakowskiego, Polacy znowu wyszli na dwupunktowe prowadzenie 21:19. Argentyna nie zamierzała jednak oddać biało-czerwonym tego seta, doprowadzając do remisu po 21. Na szczęście Polacy lepiej rozegrali końcówkę i po ataku Kurka, wygrali 25:23.

Set 2: Polska - Argentyna 25:20

W drugim secie, pozostali na parkiecie Michał Kubiak i Łukasz Żygadło. Zdecydowanie odmieniło to losy tego seta. Polacy znowu zaczęli grać dobrze, jak w poprzednich spotkaniach. Na drugiej przerwie technicznej osiągnęli przewagę 16:10, której nie oddali już do końca, wygrywając 25:20.