PŚ w siatkówce. Polacy wygrali z Egiptem 3:0

Polscy siatkarze pokonali w trzech setach reprezentację Egiptu i utrzymali pozycję lidera Pucharu Świata, rozgrywanego w Japonii. Nagroda MIP powędrowała w ręce Piotra Nowakowskiego.

/ Fot. PAP/Jacek KostrzewskiTrener Andrea Anastasi zdecydował, że wygranego składu się nie zmienia i do gry desygnował identyczną szóstkę, jak w meczu z USA.

Polacy rozpoczęli w składzie: Łukasz Żygadło, Zbigniew Bartman, Bartosz Kurek, Michał Winiarski, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Krzysztof Ignaczak (libero)

Set 1: Polska - Egipt 25:21

Polacy rozpoczęli mecz od szybkiego prowadzenia 3:0. Łatwy początek nie wpłynął najlepiej na grę naszego zespołu, który za bardzo się rozluźnił. W efekcie, Egipcjanie prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:6. Po przerwie Polacy zamiast poprawić grę, zaczęli popełniać coraz więcej prostych, niewymuszonych błędów. Spowodowało to, że na drugiej przerwie technicznej, na tablicy wyników dla naszych siatkarzy widniał niekorzystny rezultat 12:16. Biało-czerwoni nie mogli znaleźć recepty na rywali do stanu 18:21. Wtedy to, po przerwie na żądanie trenera Anastasiego, nasi reprezentanci pokazali swoją siłę. Polacy zdobyli siedem punktów z rzędu, doprowadzając seta do zwycięstwa 25:21.

Set 2: Polska - Egipt 26:24

Początek tego seta przypominał pierwszą partię meczu. Nasi siatkarze znowu szybko wyszli na prowadzenie 4:1. Niestety, od tego momentu zaczęły mnożyć się proste błędy w naszej drużynie. Egipcjanie odrobili straty, wychodząc na prowadzenie na drugiej przerwie technicznej 16:14. Po przerwie gra biało-czerwonych nie napawała optymizmem, gdyż nasi siatkarze przegrywali już 15:19. Znowu przerwę na żądanie musiał wykorzystać trener Anastasi. Po czasie, Polacy znowu złapali właściwy rytm, najpierw zmniejszając straty do dwóch punktów. Po asie serwisowym Nowakowskiego było już tylko 18:19, aż wreszcie po dwóch blokach Możdżonka, nasz zespół objął prowadzenie 21:20. To wyraźnie uspokoiło Polaków, którzy przy stanie 24:23 nie wykorzystali piłki setowej. Na szczęście, nie powtórzyła się sytuacja z meczu z Iranem i to biało-czerwoni mogli cieszyć się z wygranej na przewagi 26:24.