6741 miejsce

PŚ w siatkówce: Polska - Włochy 3:2! Polacy o krok od Londynu

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała Włochy 3:2 (17:25, 20:25, 25:23, 25:21, 15:12). Biało-czerwoni są już niemal pewni awansu do igrzysk olimpijskich w Londynie. MIP meczu został świetnie grający Michał Ruciak.

/ Fot. PAP/Jacek Kostrzewski

Set 5: Polska - Włochy 15:12

Polacy rozpoczynają świetnie, od prowadzenia 4:1, a następnie 6:2. Nasza drużyna grała świetnie, zwiększając przewagę 12:6. Włosi odrobili jednak trzy punkty z rzędu, zbliżając się do Polaków do stanu 9:12. Przy stanie 14:12 dla Polski, trener Anastasi poprosił o czas. Biało-czerwoni nie wypuścili już zwycięstwa z rąk, wygrywając 15:12, a całe spotkanie 3:2!

Set 4: Polska - Włochy 25:21

Początek seta to walka punkt za punkt. Jednak to Polacy na pierwszą przerwę techniczną schodzą z prowadzeniem 8:7. Po przerwie, raz jedna, raz druga drużyna wychodzi na jednopunktowe prowadzenie. Na drugiej przerwie technicznej Włosi prowadzili 16:15. Po przerwie nadal żaden zespół nie mógł wyjść przynajmniej na dwupunktowe prowadzenie. Przełamanie nastąpiło po zagrywce Winarskiego, który wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 20:18. Polacy poczuli "wiatr w żagle" powiększając przewagę 23:19. Biało-czerwoni nie wypuścili już takiej szansy, wygrywając 25:21. Na ogromne pochwały zasługuje Michał Ruciak, który rozgrywa fantastyczny mecz.

Set 3: Polska - Włochy 25:23

Polacy bardzo dobrze rozpoczynają tego seta. Szybko wychodzą na prowadzenie 5:2, utrzymując przewagę 8:5 na pierwszej przerwie technicznej. Niedługo Polacy cieszyli się z prowadzenia. Po świetnych zagrywkach Savaniego zrobiło się 12:11 dla Włochów. Polacy jednak szybko wrócili do swojego poziomu gry i na drugą przerwę techniczną schodzili, prowadząc 16:13. Świetną zmianę dał Jarosz, który zastąpił Bartmana, a także znakomicie zaczął grać Ruciak, który zmienił już w drugim secie Kurka. Biało-czerwoni po przerwie powiększyli przewagę 18:14, ale niestety zaczęła ona bardzo szybko "topnieć" i na tablicy wyników było już tylko 19:18 dla Polski. Nasza drużyna znowu odbudowała przewagę do stanu 22:19. Włosi niestety po naszej niemocy w ataku wyrównali po 22. Na szczęście nasi reprezentanci wytrzymali próbę nerwów w końcówce, wygrywając 25:23.