Facebook Google+ Twitter

PŚ w siatkówce. Polska wygrała z Chinami 3:1

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-11-27 07:36

Polacy wygrali z Chinami. Po dramatycznej walce z chińską drużyną, Polacy doprowadzili do wyniku 3:1. Zespół Andrei Anastasiego triumfuje! MIP został wybrany Jakub Jarosz.

 / Fot. PAPPo porażce z Iranem, Polacy musieli pamiętać, że nikogo nie można lekceważyć. Chińczycy zajmowali co prawda ostatnie miejsce w tabeli, ale udało im się doprowadzić do tie-breaku w meczu z Brazylią. Także dziś grali nadspodziewanie dobrze.

I set należał ostatecznie do nich. Od pierwszych minut spotkania przeszli do kontrataku i set zakończył się wynikiem 25:17 dla Chin. Polacy jeszcze na początku spotkania prezentowali doskonały blok, dzięki któremu udawało się zatrzymać atakujących Chińczyków.

Niestety w połowie seta Polacy przestali grać odważnie. Na nic zdały się zachęty trenera Anastasiego, I seta przegraliśmy.

W II secie Chińczycy nadal doskonale bronili i potrafili dobrze kontrować. Jednak tym razem m. in. działania Kurka i Jarosza pozwoliły zakończyć set z wynikiem 25:20 dla Polaków.

Trwa III set. Prowadzimy, m. in. dzięki akcjom Bartosza Kurka i Łukasza Wiśniewskiego. Jednak przewaga Polaków topnieje. Chińczycy atakują. Bartosz Kurek kończy tę partię! Bardzo ciężki set, rozstrzygnięty został ostatecznie na korzyść Polaków, ale jak mówi komentator "jak po grudzie".

Czwarty set był niezwykle ważny. Dla Chińczyków to ostatnia szansa, więc można się było spodziewać, że będą walczyć z determinacją. Na szczęście Polacy przebudzili się w tym secie, zdobyli kolejne cenne punkty, dobrze blokowali i przeprowadzali kolejne akcje. Ten set należał zdecydowanie do Polaków, Chińczycy wyraźnie się pogubili.

MIP został wybrany Jakub Jarosz.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gratulacje dla naszych :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.