Facebook Google+ Twitter

PŚ w Sjusjoen. Norwegowie na czele, Polacy nie startowali

Oczekiwanym zwycięstwem Norwegów zakończył się niedzielny bieg rozstawny mężczyzn 4x10 km w Sjusjoen. Reprezentanci kraju Wikingów zajęli dwie pierwsze lokaty. Na trzecim stopniu podium znaleźli się Szwedzi. Natomiast Polacy nie startowali.

Petter Northug (Norwegia) / Fot. Tor Atle Kleven, licencja creative commons 2.0W niedzielę, podobnie jak w przypadku kobiet, również mężczyźni rywalizowali w biegu rozstawnym zaliczanym do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Na starcie w norweskim Sjusjoen pojawiło się siedemnaście drużyn z dwunastu państw. Polacy nie startowali.

Na prowadzeniu biegu 4x10 km dość szybko znalazła się ośmioosobowa czołówka, która toczyła interesującą walkę o czołowe lokaty niemalże do samego końca. Byli to przedstawiciele ekipy szwajcarskiej, włoskiej, francuskiej, rosyjskiej, fińskiej, szwedzkiej oraz dwóch ekip norweskich - pierwszej i trzeciej. Na finiszu osłabł jedynie Włoch, a do walki włączył się reprezentant drugiej ekipy kraju Wikingów.

Na mecie nie było niespodzianki. Najlepszy okazał się specjalista od finiszów - Petter Northug, który sprawił, że pierwsza drużyna Norwegii wygrała niedzielne zawody. Tuż za jego plecami metę przekroczył inny z Norwegów - Sjur Roethe, za którego sprawą na środkowym stopniu podium uplasowała się trzecia ekipa kraju Wikingów. Z kolei Calle Halfvarsson zapewnił trzecie miejsce reprezentantom Szwecji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.