Facebook Google+ Twitter

PŚ w skokach: Adam Małysz docenia polskich skoczków

Polscy skoczkowie w ubiegłym tygodniu odnieśli historyczny sukces - Kamil Stoch powtórzył wyczyn Adama Małysza i wygrał Turniej Czterech Skoczni, Piotr Żyła zajął 2. miejsce, a Maciej Kot był 4. Wynik biało-czerwonych docenił orzeł z Wisły.

 / Fot. Tadeusz MieczyńskiAdam Małysz triumfował w TCS w 2001 roku - teraz pełni funkcję dyrektora sportowego w Polskim Związku Narciarskim i bacznie przygląda się poczynaniom polskich skoczków. Orzeł z Wisły nie ukrywa wzruszenia i zadowolenia, że biało-czerwoni potrafią rywalizować i wygrywać z najlepszymi.

- Niezmiernie cieszy mnie, że znów jestem w tych skokach, że mogę im pomagać. Cieszę się, że tak dobrze skaczą, bo znów wzrośnie zainteresowanie młodzieży i ten sport przetrwa wieki - powiedział Małysz.

Według byłego skoczka, to Polska ma najbardziej stabilną kadrę i każdy musi się z nami liczyć. - Najstabilniejszą kadrą w tym momencie są Polacy. Już się wszyscy boją, co będzie dalej. Mamy mistrzostwa świata, mamy kolejne konkursy w Wiśle i Zakopanem, z doświadczenia wiemy doskonale, że będą duże wymagania, duże zainteresowanie i musimy jako sztab zrobić wszystko, by to chłopakom ułatwić, żeby mogli skakać na luzie i dalej odnosić sukcesy - dodał.

W klasyfikacji generalnej prym wiedzie Peter Prevc z dorobkiem 646 punktów, drugi jest Daniel Andre Tande - 637 punktów, a trzecią pozycję zajmuje Kamil Stoch, który do drugiego miejsca traci zaledwie 4 punkty. W najlepszej "10" znajduje się jeszcze dwóch biało-czerwonych - 5. jest Maciej Kot, a 10. Piotr Żyła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.