Facebook Google+ Twitter

PŚ w skokach. Bardal wygrywa w Engelbergu! Stoch dwunasty!

Anders Bardal wygrał sobotni konkurs w Szwajcarskim Engelbergu. Norweg po bardzo dalekim skoku w drugiej serii wyprzedził dwójkę Austriaków - Martina Kocha i Thomasa Morgensterna. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, ukończył konkurs na dwunastym miejscu.

 / Fot. Gregor Schlierenzauer, fot. Tadeusz MieczyńskiPięciu Polaków wystąpiło w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu. W kwalifikacjach najlepiej spisał się Piotr Żyła po fantastycznym skoku na 128,5 metrów. Wyprzedził go tylko Szwajcar Simon Ammann. Dobre skoki oddali Stefan Hula (114 metrów) i Jan Ziobro (116,5 metrów), którzy zakończyli kwalifikacje odpowiednio na 29 i 30. miejscu. Do konkursu głównego zakwalifikował się również Maciej Kot, któremu 113 metrów pozwoliło uplasować się na 39. pozycji.

Po pierwszej serii na prowadzeniu był powracający do formy Gregor Schlierenzauer. Austriak skoczył 131,5 metra. Za Schlierim plasował się Anders Bardal, który skoczył 130,5 metra. Trzecie miejsce zajmował Tom Hilde, który lądował na 133. metrze. Tuż za czołówką byli Martin Koch (134,5 metra), Severin Freund (128,5 metra), Jurij Tepes (136,5 metra), Denis Korniłow (132 metry) i Thomas Morgenstern (128,5 metra). Różnica punktowa między pierwszym, a dziesiątym zawodnikiem wynosiła tylko 10,4 punktu i seria finałowa zapowiadała się bardzo emocjonująco.

"Biało-czerwoni" zaprezentowali się słabo, a najwyżej sklasyfikowanym był Kamil Stoch, który po skoku na 125,5 metra zajmował czternaste miejsce. Do finału awansował też Piotr Żyła, po skoku na 123 metry był na 19. pozycji. Pozostała trojka podopiecznych Łukasza Kruczka nie zdołała awansować do czołowej trzydziestki.

Seria finałowa to bardzo dobry skok Thomasa Morgensterna na 129,5 metra, który dał mu - jak się później okazało - awans z ósmego miejsca na trzecie. Jeszcze lepszy skok na 131,5 metra w bardzo trudnych warunkach oddał w drugiej serii Martin Koch. Dzięki tej odległości Austriak awansował na drugie miejsce.

Prowadzący po pierwszym skoku Gregor Schlierenzauer, może mówić o sporym pechu. Austriak zaliczył niegroźny upadek po skoku na odległość 130 metrów i nie dał rady wygrać swojego drugiego konkursu w tym sezonie. Zwyciężył Norweg Anders Bardal, który skoczył znakomicie 133 metrów i znacznie wyprzedził rywali.

Obaj Polacy poprawili swoje lokaty w porównaniu do pierwszej serii. Kamil Stoch po skoku na 124,5 metra zajął 12. miejsce, a na 16. miejscu sklasyfikowany został Piotr Żyła 121,5 metra.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.