Facebook Google+ Twitter

PŚ w skokach. Czas na loty na mamucie!

W najbliższy weekend skoczkowie wracają do rywalizacji w Pucharze Świata. Na mamuciej skoczni Kulm w austriackiej miejscowości Bad Mitterndorf zostaną rozegrane dwa indywidualne konkursy. W zawodach wystartuje czterech biało-czerwonych.

 / Fot. Skocznia w Bad Mitterndorf, fot. Tadeusz Mieczyński Po przerwie spowodowanej Turniejem Czterech Skoczni skoczkowie powracają do rozgrywek pucharowych. Zawody do Bad Mitterndorf ponownie zawitają po rocznej przerwie. Mamucia skocznia Kulm to największa naturalna skocznia świata. Rekord obiektu w Austrii należy do niedawnego triumfatora czterech skoczni Gregora Schlierenzauera, który w 2009 roku wylądował na 215,5 m.

W tegorocznych konkursach indywidualnych walkę o zwycięstwo zapowiadają Austriacy, którzy znakomicie prezentują się w tym sezonie. Do największych faworytów zawodów w Kulm należny czwórka podopiecznych Alexandera Pointnera. Są to lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Andreas Kofler, zwycięzca niedawno zakończonego Turnieju Czterech Skoczni Gregor Schlierenzauer oraz Thomas Morgenstern i Martin Koch, którzy na mamutach zawsze prezentowali się bardzo dobrze. Do walki o podium powinni się włączyć także Niemcy Richard Freitag i Severin Freund oraz najlepszy z Norwegów Anders Bradal.

 / Fot. Kamil Stoch, fot. Tadeusz Mieczyński Trener Łukasz Kruczek zdecydował, że na Kulm wystąpi tylko czterech reprezentantów Polski. Reszta kadry udała się do niemieckiego Neustadt, gdzie wystąpi w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Z największym naturalnym mamutem na świecie przyjdzie zmierzyć się Kamilowi Stochowi, Piotrowi Żyłe, Maciejowi Kotowi oraz Tomaszowi Byrtowi. Wśród biało-czerwonych najwięcej spodziewamy się po Stochu, który pokazał już w tym sezonie, że potrafi daleko skakać. Pozostali nasi zawodnicy będą musieli wreszcie pokazać, iż selekcja trenera była trafna i należy im się miejsce w kadrze. Poprzednie konkursy w Bad Mitterndorf przed dwoma laty wygrali Słoweniec Robert Kranjec oraz Gregor Schlierenzauer. Najlepszym z Polaków był wówczas Adam Małysz, który zajmował odpowiednio siódme i ósme miejsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Z powodu złych warunków atmosferycznych odwołany został sobotni konkurs Pucharu Świata w lotach narciarskich na mamucim obiekcie Kulm . W niedzielę mają się odbyć dwa konkursy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.