Facebook Google+ Twitter

PŚ w skokach. Czas na loty w w Oberstdorfie!

Po Willingen i Klingenthal w najbliższy weekend odbędą się kolejne dwa konkursy Pucharu Świata. Skoczkowie będą rywalizować w konkursie indywidualnym i drużynowym lotów na mamucie w Oberstdorfie. Na starcie zobaczymy reprezentantów Polski.

Polacy / Fot. http://www.galeria.skijumping.pl/data/media/1329/140%20Polacy.JPGZawody w Oberstdorfie rozgrywane są od początku rozgrywek pucharowych - od sezonu 1979/80. Skoczkowie w zawodach Pucharu Świata w lotach narciarskich rywalizują na mamuciej skoczni im. Heiniego Klopfera. Skocznia ta jest największym tego typu obiektem w Niemczech oraz jednym z pięciu mamutów na świecie.

Rekord skoczni należy to Fina Harri Ollego, który 24 lutego 2009 roku uzyskał odległość 225,5 metra. Najdłuższy skok na mamucie wśród biało-czerwonych należy do Adama Małysza - 225 m i został wykonany na słoweńskiej Letalnicy w Planicy osiem lat temu.

Oba konkursy w Oberstofrie będą zaliczane do cyklu FIS Team Cup. Będzie to zarazem ostatnia odsłona tych rozgrywek. Po trzech konkursach (dwóch indywidualnych, jednym drużynowym) zdecydowanie prowadzi reprezentacja Austrii. Na drugiej pozycji są biało-czerwoni, którzy po środowym zwycięstwie Kamila Stocha i siódmym miejscu Adama Małysza wyprzedzili Niemców. Na czwartej pozycji znajduje się Norwegia z ponadsześćdziesięciopunktową stratą do Polaków. Podopieczni Miki Kojonkoskiego na pewno odrodzą się podczas nadchodzącego weekendu, są bowiem specjalistami od lotów.

W sobotę rozegrany zostanie konkurs indywidualny, w niedzielę zaś konkurs drużynowy. W obuMamucia skocznia im. Heiniego Klopfera w Oberstdorfie. / Fot. http://skijumping.pl/wiadomosci/12930/PS-w-Oberstdorfie-Jutro-treningi-i-kwalifikacje-do-lotow/ przypadkach, po bardzo dobrych występach naszych reprezentantów, czekają nas nie lada emocje. Stoch po pierwszej w karierze wygranej w Zakopanem, w ostatnich konkursach swoją formą udowadnia, że zwycięstwo w stolicy Tatr nie było dziełem przypadku. Wręcz przeciwnie, ostatnie konkursy potwierdzają, że skoczek z Zębu znajduje się w bardzo dobrej formie, a wygrana w Zakopanem pomogła mu w nabraniu pewności siebie i wzmocniła wiarę w to, co robi. Małysz po upadku na Wielkiej Krokwi cały czas prezentuje równą, wysoką formę, ale jakby zatracił pewien automatyzm, który miał jeszcze miesiąc temu. Jego skoki są dobre, brakuje jednak pewnego rodzaju błysku. Orzeł z Wisły to jednak stary mistrz i z całą pewnością dopracuje swoje skoki podczas treningów, czego następstwem będzie, miejmy nadzieję, walka z Kamilem o zwycięstwo w kolejnych pucharowych konkursach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

siwy
  • siwy
  • 04.02.2011 13:03

tak dla wiadomości - Planica jest w Słowenii a nie w Czechach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Życzę skoczkom pomyślnych wiatrów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.