Facebook Google+ Twitter

PŚ w skokach. Czas na święto z Zakopanem!

Od czwartku stolica Polskich Tatr będzie gościć po raz kolejny w swojej historii najlepszych skoczków świata.W najbliższy weekend na Wielkiej Krokwi zostaną bowiem rozegrane kolejne dwa konkursy Pucharu Świata.

 / Fot. Wielka Krokiew, fot. Tadeusz Mieczyński Zawody z cyklu Pucharu Świata rozgrywane są w Zakopanem począwszy od roku 1980. A zwycięzcami pierwszych dwóch konkursów byli Polacy - Stanisław Bobak i Piotr Fijas. Ostatnie zawody w zeszyły roku również zakończyły się dwoma wygranymi biało-czerwonych. W piątkowym konkursie na najwyższym podium stanął żegnający się ze skokami Adam Małysz. Dla którego było to swoiste pożegnanie z Wielką Krokwią w zawodach pucharowych. W niedzielnych zawodach triumfował niespodziewanie acz jak najbardziej zasłużenie Kamil Stoch. Odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w karierze.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby także i w tym roku Kamil powalczył o główną pulę.Tym bardziej, że w tegorocznym sezonie skoczek z Zębu skacze regularnie na wysokim poziomie. Trzy razy (Lillehammer, Engelberg, Bad Mitterndorf) stając na podium w tegorocznej pucharowej rywalizacji. Założeniem lidera Polaków jest pierwsza szóstka w klasyfikacji na koniec sezonu. Mimo to obecna piąta pozycja nie sprawia ze ambitny skoczek zamierza odpuszczać jakiś zawody. Chociaż jak sam potwierdza w wypowiedziach chce wyłącznie skupić się dobrych skokach.

 / Fot. Kamil Stoch, fot. Tadeusz Mieczyński Tegoroczne zawody na Wielkiej Krokwi będą szczególne. Po raz pierwszy o kilkunastu lat Adam Małysz, który przez lata promował Zakopane na skoczniach świata wystąpi w roli widza. Lukę po mistrzu z Wisły będzie starał się choć po części wypełnić Kamil Stoch. Obecny lider reprezentacji Polski prezentuje się w tegorocznym sezonie bardzo dobrze i na skoczni pod Giewontem będzie chciał potwierdzić swoją dobrą dyspozycję.

Do zawodów, których swój udział zgłosiło aż piętnaście reprezentacji narodowych trener Łukasz Kruczek powołał Kamila Stocha, Piotr Żyłę, Macieja Kota, Stefana Hulę, Aleksandra Zniszczoła, Krzysztofa Miętusa i Tomasza Byrta. Po środowym popołudniowym treningu do tego grona dołączyło kolejnych czterech zawodników: Klemens Murańka, Bartłomiej Kłusek, Jan Ziobro i Marcin Bachleda.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.