Facebook Google+ Twitter

PŚ w skokach. Czas na Zakopane!

Po japońskim tournee pucharowa karuzela skoczków narciarskich dotarła do stolicy polskich Tatr - Zakopanego. Tam podczas najbliższego weekendu począwszy od piątku rozegrane zostaną trzy pucharowe konkursy.

Adam Małysz / Fot. http://skijumping.pl/wiadomosci/12779/PS-w-Sapporo-Kasai-wygrywa-kwalifikacje-swietny-skok-Malysza/Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem rozgrywany jest od roku 1980. Zimowa stolica Polski miała początkowo zorganizować dwa konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich, jednak po odwołaniu zawodów w Libercu Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) przyznała miastu jeszcze jeden konkurs.

Najbliższe konkursy na Wielkiej Krokwi zapowiadają się jako pojedynek notującego bardzo dobre w występy Adama Małysza i otrzymującego wysoka formę od początku sezonu Thomasa Morgensterna. Do walki o wygraną powinni włączyć się również zwycięzcy ostatnich zawodów w Sapporo Severin Freund i Anderas Kofler oraz jeszcze aktualny zdobywca kryształowej kuli sezonu 2009/10 Simon Ammann.

 / Fot. logo turniejuMy bardzo liczymy na występy biało-czerwonych w kontekście zbliżających się mistrzostw świata (24.02-6.03) w Oslo - Holmenkollen. Po bardzo dobrym sezonie letnim pogubił się Kamil Stoch. Kibice wierzą, że rezygnacja z konkursów w Japonii i spokojne treningi pozytywnie wpłynęły na formę zawodnika LKS Poroniec Poronin. Również pozostali nasi reprezentanci powinni powalczyć o jak najlepsze miejsca co może im dać przepustkę na mistrzostwa świata w Norwegii.

W czwartkowych kwalifikacjach do pierwszego konkursu skoków PŚ w Zakopanem zobaczymy:
Adama Małysza, Marcina Bachledę, Stefana Hulę, Jakuba Kota, Dawida Kubackiego, Krzysztofa Miętusa, Łukasza Rutkowskiego, Kamila Stocha, Rafała Śliż oraz Piotra Żyłę.

W sobotę kwalifikacje do drugiego konkursu odbędą się o 15, natomiast pierwsza seria punktowana zostanie rozegrana o 16:30.

W niedziele kwalifikacje zaplanowano na godzinę 13:15, a pierwsza serię na 14:45.

Aktualnie czele klasyfikacji generalnej Pucharu Świata znajduje się Thomas Morgenstern, który wyprzedza Andreasa Koflera oraz Simona Ammanna. Adam Małysz, zajmuje w klasyfikacji 4. miejsce.

Program zawodów Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi (21-23 stycznia):

20.01.2011 CZWARTEK
18:00 Seria kwalifikacyjna

21.01.2011 PIĄTEK
15:30 Seria próbna
16:30 Konkurs skoków Puchar Świata HS-134

22.01.2011 SOBOTA
15:00 Seria kwalifikacyjna
16:30 Konkurs skoków Puchar Świata HS-134

23.01.2011 NIEDZIELA
13:15 Seria kwalifikacyjna
14:45 Konkurs skoków Puchar Świata HS-134

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To czekamy na koniec tygodnia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.