PŚ w skokach. Gregor Schlierenzauer wygrał na skoczni Kulm!

Podczas niedzielnych zawodów Pucharu Świata na austriackiej skoczni Kulm zwyciężył Gregor Schlierenzauer. Drugie miejsce zajął Robert Kranjec. Na trzecim miejscu zawody ukończył Fin Harri Olli. Najlepszy z Polaków Adam Małysz zajął 8.miejsce.

Niedzielny zwycięzca Gregor Schlierenzauer. / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:4wiki_schlierenzauer_gregor_sfwc08.jpgPo pierwszej serii niedzielnych zawodów w Bad Mitterndorf prowadził Austriak Gregor Schlierenzauer, który jako jedyny z zawodników oddal skok powyżej 200 metrów. Na drugim miejscu plasował się wczorajszy zwycięzca Słoweniec Robert Kranjec. Trzeci był Martin Koch.

Najlepszy z Polaków Adam Małysz zajmował 8. miejsce. Do drugiej serii zawodów zdołało awansować jeszcze czterech Polaków. 19. miejsce zajmował Krzysztof Miętus, 21. był Łukasz Rutkowski, na 25. miejscu plasował się Marcin Bachleda, a na 30. miejscu Stefan Hula.

Druga seria zawodów przebiegała pod dyktando Gregora Schlierenzauera. Austriacki skoczek wytrzymał presję i skacząc na odległość 205 metrów zwyciężył w niedzielnych zawodach.
Drugie miejsce na podium przypadło wczorajszemu zwycięzcy Robertowi Kranjcowi, który potwierdził swoją dobrą dyspozycje. Trzecie miejsce zajął Harri Olli.Harri_Olli / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Harri_Olli.JPG

Polacy skakali bardzo krotko. Najlepszy z nich,Małysz, ukończył niedzielne zawody na 8. miejscu.
25. pozycję zajął Łukasz Rutkowski, 27. był Krzysztof Miętus, 29. Stefan Hula. W kontekście zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Vancouver cieszy awans aż piątki Polaków do drugiej serii.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzenie objął Gregor Schlierenzauer, który wyprzedza dotychczasowego lidera Simona Ammana. Trzecie miejsce zajmuje Austriak Andreas Kofler. Adam Małysz awansował na 8. pozycje.

Źródło: Na żywo TVP Sport