Facebook Google+ Twitter

PŚ w skokach. Gregor Schlierenzauer wygrywa w Willingen!

W rozegranym dzisiaj kolejnym konkursie PŚ w niemieckim Willingen, pod nieobecność czołowych skoczków zwyciężył, zgodnie z oczekiwaniami, Austriak Gregor Schlierenzauer. Drugi był Norweg Anders Jacobsen, a trzeci Niemiec Michael Neumayer.

Dzisiejszy zwycięzca Gregor Schlierenzauer. / Fot. http://www.galeria.skijumping.pl/data/media/1138/052%20Gregor%20Schlierenzauer.JPGW Willingen rozegrany został ostatni indywidualny konkurs Pucharu Świata przed igrzyskami olimpijskimi w Vancouver. Część reprezentacji narodowych odpuściła sobie te zawody ze względu na zbliżające się olimpijskie zmagania. Na starcie zabrakło miedzy innymi lidera pucharowej rywalizacji Szwajcara Simona Ammanna oraz będącego w świetnej formie Adama Małysza. Pod nieobecność dwóch największych rywali, co potwierdziły dwa ostatnie konkursy, głównym faworytem do wygranej był Schlierenzauer.

W pierwszej serii konkursowej najlepiej zaprezentował się wicelider Pucharu Świata Gregor Schlierenzauer, który wyprzedzał potwierdzającego powrót do wielkiej formy Norwega Andersa Jacobsena. Trzecie miejsce na półmetku zawodów zajmował mistrz olimpijski z Turynu Thomas Morgenstern. Jedyny startujący dziś Polak Grzegorz Miętus skoczył 135 metrów i pewnie zakwalifikował się do serii finałowej, zajmując 18. miejsce po pierwszej serii konkursu.

Grzegorz Miętus. / Fot. http://www.galeria.skijumping.pl/data/media/1138/021%20Grzegorz%20Mietus.JPGW serii finałowej Schlierenzauer ponownie skoczył daleko, pewnie odnosząc swoja 32. wygraną w Pucharze Świata. Drugie miejsce za Austriakiem zajął Anders Jacobsen który pokazał, że na niespełna tydzień przed igrzyskami znajduje się w świetnej dyspozycji. Trzecie miejsce przypadło czwartemu po pierwszej serii Michaelowi Neumayerowi, który podium wywalczył świetnym skokiem w drugiej serii. Na czwarte miejsce spadł Morgenstern, który drugi skok oddał zdecydowanie krótszy niż w pierwszej serii. Nasz jedynak Grzegorz Miętus w finałowej serii skoczył nico słabiej niż w pierwszym skoku i zajął ostatecznie 20. miejsce.

W klasyfikacji generalnej PŚ nadal prowadzi niestartujący Simon Ammann. Drugi jest Gregor Schlierenzauer, który dzisiejszą wygraną odrobił 100 punktów do Szwajcara. Trzeci jest Thomas Morgenstern. Szóste miejsce utrzymał Adam Małysz.

Oficjalne wyniki dzisiejszych zawodów w Willingen
Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Źródło: TVP 1 na żywo, sportowefakty.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.