PŚ w skokach. Gregor Schlierenzauer wygrywa w Willingen!

Dzisiejszy zwycięzca Gregor Schlierenzauer.
W rozegranym dzisiaj kolejnym konkursie PŚ w niemieckim Willingen, pod nieobecność czołowych skoczków zwyciężył, zgodnie z oczekiwaniami, Austriak Gregor Schlierenzauer. Drugi był Norweg Anders Jacobsen, a trzeci Niemiec Michael Neumayer.

W Willingen rozegrany został ostatni indywidualny konkurs Pucharu Świata przed igrzyskami olimpijskimi w Vancouver. Część reprezentacji narodowych odpuściła sobie te zawody ze względu na zbliżające się olimpijskie zmagania. Na starcie zabrakło miedzy innymi lidera pucharowej rywalizacji Szwajcara Simona Ammanna oraz będącego w świetnej formie Adama Małysza. Pod nieobecność dwóch największych rywali, co potwierdziły dwa ostatnie konkursy, głównym faworytem do wygranej był Schlierenzauer.

W pierwszej serii konkursowej najlepiej zaprezentował się wicelider Pucharu Świata Gregor Schlierenzauer, który wyprzedzał potwierdzającego powrót do wielkiej formy Norwega Andersa Jacobsena. Trzecie miejsce na półmetku zawodów zajmował mistrz olimpijski z Turynu Thomas Morgenstern. Jedyny startujący dziś Polak Grzegorz Miętus skoczył 135 metrów i pewnie zakwalifikował się do serii finałowej, zajmując 18. miejsce po pierwszej serii konkursu.

W serii finałowej Schlierenzauer ponownie skoczył daleko, pewnie odnosząc swoja 32. wygraną w Pucharze Świata. Drugie miejsce za Austriakiem zajął Anders Jacobsen który pokazał, że na niespełna tydzień przed igrzyskami znajduje się w świetnej dyspozycji. Trzecie miejsce przypadło czwartemu po pierwszej serii Michaelowi Neumayerowi, który podium wywalczył świetnym skokiem w drugiej serii. Na czwarte miejsce spadł Morgenstern, który drugi skok oddał zdecydowanie krótszy niż w pierwszej serii. Nasz jedynak Grzegorz Miętus w finałowej serii skoczył nico słabiej niż w pierwszym skoku i zajął ostatecznie 20. miejsce.

W klasyfikacji generalnej PŚ nadal prowadzi niestartujący Simon Ammann. Drugi jest Gregor Schlierenzauer, który dzisiejszą wygraną odrobił 100 punktów do Szwajcara. Trzeci jest Thomas Morgenstern. Szóste miejsce utrzymał Adam Małysz.