Facebook Google+ Twitter

PŚ w skokach. Grzegorz Miętus uratował honor Polskich skoczków

W rozegranych dzisiaj w Willingen kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego zwyciężył Norweg Tom Hilde. Drugie miejsce zajął Niemiec Martin Schmitt, a trzeci był Japończyk Fumihisa Yumoto. Najlepszym z Polaków był Grzegorz Miętus.

Konkurs w malowniczo położonej niemieckiej miejscowości Willingen to szansa dla skoczków, którzy na co dzień nie mają szans zaprezentować się w pierwszej reprezentacji. W kwalifikacjach w kolejnego konkursu Pucharu Świata najlepiej skakał dziś Norweg Tom Gilde wyprzedzając reprezentanta gospodarzy - Martina Schmitta oraz reprezentanta Japonii Yumoto.

Najlepiej z polskiej reprezentacji, która podobnie jak większość narodowych teamów wystawiła młodych zawodników, wypadł dzisiaj Grzegorz Miętus, który oddał dobry skok i zajął ostatecznie 22. miejsce bezproblemowo kwalifikując się do jutrzejszych zawodów.

Pozostali biało-czerwoni wypadli dzisiaj bardzo słabo. O ile do Jakuba Kota i Andrzeja Zapotocznego nie można mieć zbytnich pretensji, gdyż skoczyli na swoim obecnym poziomie sportowym. O tyle skok Marcina Bachledy można określić jako blamaż. Od tak doświadczonego skoczka jak popularny "Diabełek" z Zakopanego należało spodziewać się lepszego skoku i co za tym idzie lepszego miejsca przy tak słabej obsadzie zawodów.

Z czołowej dziesiątki PŚ, która skakała treningowo, najlepiej zaprezentował się Austriak Thomas
Morgenstern (133,5 m) oraz wicelider klasyfikacji Pucharu Świata Gregor Schlierenzauer (126,5 m).

Jutrzejszą relacje z zawodów można na żywo zobaczyć w TVP1. Początek o godzinie 15.45.

Źródło: onet.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.