Facebook Google+ Twitter

PŚ w skokach. Łukasz Kruczek podał skład na Falun

Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Dawid Kubacki, Klemens Murańka oraz Jan Ziobro wystąpią na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym, które za 10 dni rozpoczną się w Szwecji.

Łukasz Kruczek / Fot. Tadeusz Mieczyński/ CC 3.0Szkoleniowiec jeszcze przed wylotem do Neustadt przyznał, że skład kadry na mistrzostwa świata miał w głowie. Z przyczyn formalnych nie chciał go jednak zdradzać, choć zaznaczył, że będzie wybierał spośród zawodników, którzy zaprezentują się podczas tego weekendu. Nie wykluczał jednak, że lista powołanych na najważniejszą imprezę sezonu będzie powiększona z pięciu do sześciu nazwisk.

Tak też się stało. Łukasz Kruczek do Falun ostatecznie zabierze całą ekipę, która wystąpiła w obu konkursach na Hochfirstschanze. Są to Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Dawid Kubacki, Klemens Murańka oraz Jan Ziobro. Spośród nich Kruczek będzie mógł wybrać czwórkę, która wystąpi w konkursie indywidualnym na normalnej skoczni oraz w konkursie drużynowym. Z kolei w konkursie indywidualnym na dużym obiekcie może wystąpić aż pięciu Biało-czerwonych, bowiem Kamil Stoch będzie bronić złota wywalczonego na ostatnich mistrzostwach.

Niespodzianek w tym zestawieniu trudno szukać, bowiem są to najwyżej rozstawieni zawodnicy w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Przoduje oczywiście Stoch, który zajmuje ósmą pozycję. Osiemnasty jest Żyła, czterdziesty drugi Zniszczoł, czterdziesty czwarty Ziobro, a na pięćdziesiątej pozycji sklasyfikowani są ex aequo Murańka i Kubacki. - Nie miałem problemu z wyborem - stwierdził Kruczek. Z tej grupy tylko Piotr Żyła wystąpi w ostatnich zawodach przed mistrzostwami na mamucie w Vikersund. Reszta będzie trenować w kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.