Facebook Google+ Twitter

PŚ w skokach. Na poczatek Kuusamo

W ostatni weekend listopada skoczkowie narciarscy rozpoczną zmagania w tegorocznym Pucharze Świata. Rywalizacja o kryształową kulę rozpocznie się konkursem drużynowym w fińskim Kuusamo.

 / Fot. Kamil Stoch, fot. Tadeusz Mieczyński W tegorocznym sezonie po raz pierwszy od dwudziestu lat na rozbiegu nie zobaczymy Adama Małysza. Wszystko na to wskazuje, że liderem biało-czerwonych będzie Kamil Stoch, który jeśli tylko utrzyma formę z końca poprzedniego sezonu i letniego Grand Prix, powinien choć w minimalnym stopniu wypełnić lukę, która powstała po skoczku z Wisły. Niemniej będzie to niezwykle trudne. Kadrę, oprócz skoczka z Zębu, tworzą: Tomasz Byrt, Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, oraz Piotr Żyła.

Obecnie polscy skoczkowie są po zgrupowaniu na Cyprze, gdzie koncentrowali się wyłącznie na treningu motorycznym i siłowym. Obóz trwał do 10 listopada. Teraz zawodnicy mają w planach wyjść na śnieg. Najprawdopodobniej będzie to Ramsau. Jednak gdyby wariant Austrii się nie udał, trener Kruczek planuje wypad do norweskiego Lillehammer.

Letnie zmagania na skoczniach zdominował Thomas Morgenstern, który był poza zasięgiem wszystkich zawodników. Dzielnie kroku u dotrzymywał Kamil Stoch, który szczegolnie pod koniec rywalizacji zmniejszył dystans do Morgiego. Jednak nie zawsze forma z letnich zmagań ma odzwierciedlenie podczas zimowej rywalizacji.

Pierwsze zawody Pucharu Świata sezonu 2011/2012 odbędą się w Finlandii, w Kuusamo. 26 listopada planowany jest konkurs drużynowy na obiekcie HS 142, natomiast następnego dnia - indywidualny na tym samym obiekcie. Na przełomie roku odbedzie się Turniej Czterech Skoczni. Docelową imprezą sezonu będą mistrzostwa świata w lotach w norweskim Vikersund
24-26 lutego przyszłego roku. Kryształkowej kuli z sezonu 2010/11 broni Morgenstern. Drugi przed rokiem był Simon Ammann, a trzeci nasz Adam Małysz.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.