Facebook Google+ Twitter

PŚ w skokach narciarskich. Adam Małysz drugi w Klingenthal!

W rozegranym wczoraj konkursie w niemieckim Klingenthal drugie miejsce na podium zajął Adam Małysz. Zawody wygrał lider PŚ Simon Ammann. Tuż za Polakiem na trzecim miejscu na podium uplasował się Austriak Gregor Schlierenzauer.

Grzegorz Miętus / Fot. http://www.galeria.skijumping.pl/data/media/1108/163 Krzysztof Mietus.JPGZawody w Klingenthal to ostatnie starty dla wielu zawodników przed zbliżającymi się igrzyskami w Vancouver. Był to zatem ostatni sprawdzian formy przez najważniejszymi zawodami czterolecia.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Ammann, który skacząc 133 metry wyprzedzał skoczka z Wisły oraz wicelidera pucharowej rywalizacji Schlierenzauera. Pozostali polscy zawodnicy wypadli na miarę swojej obecnej formy. Bardzo dobrze zaprezentował się Grzegorz Miętus. Nastolatek z Zakopanego skoczył 125 metrów i zajmował wysokie miejsce w drugiej dziesiątce. Trzeci z Polaków Marcin Bachleda skończył zaledwie 103 metry kończąc zawody po pierwszej serii (44. miejsce).

Adam Małysz. / Fot. http://www.galeria.skijumping.pl/data/media/1134/031%20Adam%20Malysz.JPGSeria finałowa przyniosła bardzo dobre skoki Małysza oraz Ammanna. Obaj skoczkowie uzyskali po 134 metry. Zwyciężył Szwajcar utrzymując przewagę z pierwszego skoku. Na trzecim miejscu dzisiejsze pucharowe zawody ukończył dwukrotny zwycięzca zawodów z Zakopanego Gregor Schlierenzauer. Grzegorz Miętus ostatecznie zajął 22. pozycję osiągając najlepsze miejsce w swoje karierze w zawodach PŚ.

Simon Ammann / Fot. http://www.galeria.skijumping.pl/data/media/1127/260%20Simon%20Ammann.JPGDla polskiego Orła z Wisły to 79. podium w karierze i najlepsza pozycja w pucharowych zawodach w tym sezonie.

W PŚ na prowadzeniu nadal znajduje się Simon Ammann. Drugie miejsce utrzymał Schlierenzauer, który traci już do Szwajcara blisko dwieście punktów. Trzeci jest Thomas Morgenstern. Adam Małysz, po dzisiejszym bardzo dobrym występie, awansował na szóste miejsce.

Oficjalne wyniki dzisiejszych zawodów w Klingenthal.
Klasyfikacja generalna Pucharu Świata.

Źródło: TVP1 na żywo
sport.tvp.pl

Polscy skoczkowie wylatują do Vancouver 8 lutego. 13 lutego rozpoczyna się pierwszy konkurs igrzysk olimpijskich na skoczni normalnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.