Facebook Google+ Twitter

PŚ w skokach narciarskich. Austriacy wygrali konkurs drużynowy

W dzisiejszym konkursie drużynowym na mamucie w Oberstdorfie bezapelacyjnie zwycięstwo odnieśli Austriacy, wyprzedzając reprezentację Norwegii oraz Finlandię. Reprezentanci Polski wypadli bardzo słabo, zajęli siódme miejsce.

Lider austriackiej kadry Gregor Schlierenzauer. / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:4wiki_schlierenzauer_gregor_gapa2008.jpg&filetimestamp=20090226150952Sobotnie zawody przeszły do historii skoków narciarskich. Po raz pierwszy w dziejach Pucharu Świata konkurs odbywał się według nowych przepisów. Według nich do noty za długość skoku i styl dodaje się bądź odejmuje punkty za belkę startową i siłę wiatru.

W dzisiejszych drużynowych zawodach nie było niespodzianki. Bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci Austrii (Andreas Kofler, Gregor Schlierenzauer, Martin Koch i Wolfgang Loitzl), którzy już w pierwszej serii zawodów prowadzili, mając dużą przewagę nad konkurentami.

Robert Kranjec. / Fot. http://www.galeria.skijumping.pl/data/media/1124/011%20Robert%20Kranjec.jpgDrugie miejsce zajęli reprezentanci Norwegii (Johan Remen Evensen, Tom Hilde, Anders Jacobsen, Bjoern Einar Romoeren), który zaprezentowali równe skoki i wyprzedzili reprezentację Finlandii (Matti Hautamaeki, Kalle Keituri, Janne Ahonen, Harri Olli).

Polska reprezentacja (Jakub Kot, Łukasz Rutkowski, Marcin Bachleda, Adam Małysz) zaprezentowała się bardzo słabo. Jedynie Małysz skoczył na swoim wysokim poziomie. Pozostali nasi skoczkowie wypadli poniżej swoich możliwości. A Bachleda w drugim swoim skoku przegrał z liderem polskiej reprezentacji o blisko 100 metrów!
Adam Małysz. / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Adam_Ma%C5%82ysz_skoczek.JPG&filetimestamp=20071223200513
Najdłuższy skok oddał dzisiaj Słoweniec Robert Kranjec, który skoczył 226 metrów. Nie zdołał ustać skoku i przewrócił się. Gdyby zdołał utrzymać równowagę podczas lądowania, ustanowiłby nowy rekord skoczni.

W niedzielę odbędzie się konkurs indywidualny.
Początek transmisji w TVP1 od godz. 13.45.

Oficjalne wyniki sobotniego konkursu drużynowego w Oberstdorfie.
Drużynowa klasyfikacja generalna Pucharu Świata.

Źródło: TVP1 na żywo.
sport.tvp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Nowe przepisy niby są bardziej sprawiedliwe jeśli chodzi o punktowanie, dla widza jednak konkurs staje się mało przejrzysty. Zawodnicy startują z różnych belek, ktoś może skoczyć bardzo daleko ale straci masę punktów przez wiatr pod narty... Stary system punktowania jest wg mnie lepszy dla widowiska, choć mniej sprawiedliwy bo zdarza się często, że wygrywa zawodnik, który akurat trafił na dobre warunki. Ale to właśnie była część uroku skoków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie też są beznadziejne. Całe szczęście, że na igrzyskach będzie obowiązywał stary regulamin.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No te przepisy są beznadziejne...
Koch jako jedyny skacze z innej belki (w pierwszej turze pierwszej serii) i dostaje gratis 11 m... na mamucie prędkość (bo obniżono o 4 belki) nie ma aż takiego znaczenia (zwłaszcza przy tym wietrze) i uważam, że bardzo pomogli sędziowie Austriakom w pierwszej serii.

Z resztą, wtedy nie wiadomo o co chodzi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba mi się nie podobają te nowe przepisy ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.