PŚ w skokach narciarskich: Freitag wygrywa, Stoch na 13. miejscu

Niemiec Richard Freitag wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich rozegrany w czeskim Harrachovie. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch zajął 13. miejsce.

Richard Freitag skacze po swoje swoje pierwsze zwycięstwo w karierze w zawodach Pucharu Świata / Fot. EPA/FILIP SINGERW konkursie rozegranym na skoczni o punkcie konstrukcyjnym znajdującym się na 125 metrze najlepszy okazał się Niemiec Richard Freitag. Po skokach na odległość 129 i 137,5 metra wyprzedził o prawie 9 punktów zeszłorocznego zwycięzcę Pucharu Świata Thomasa Morgensterna (129,5 i 136 metrów). Na najniższym stopniu podium stanął kolega z drużyny Freitaga Severin Freund (126,5 i 133,5 metra).

Tym razem na podium nie stanął ani lider Pucharu Świata Andreas Kofler (zajął 5. miejsce), ani zwycięzca z piątku Gregor Schlierenzauer (8. miejsce).

Po raz kolejny najlepszym z Polaków okazał się Kamil Stoch. W pierwszej serii skoczył 124 metry i zajmował 16. miejsce. Drugi skok (na 130 metrów) pozwolił mu na poprawę swej pozycji o trzy lokaty. Piotr Żyła (126 i 122,5 metra) zajął odległe 25. miejsce, spadając z doskonałego 13.

O wynikach pozostałych podopiecznych Łukasza Kruczka nie warto szerzej się rozpisywać. Stefan Hula i Jan Ziobro skoczyli bardzo słabo i zajęli odpowiednio 35 i 48 miejsce.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.