Facebook Google+ Twitter

PŚ w skokach narciarskich: Inauguracja sezonu w Kuusamo

Na najbliższy weekend w fińskim Kuusamo zaplanowano pierwsze tegoroczne zawody pucharowe w skokach. Na belce startowej zobaczymy siedmiu Polaków, z Kamilem Stochem na czele. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, w niedzielę indywidualny.

W tegorocznym sezonie zimowym, zaplanowano aż trzydzieści trzy konkursy, które będą zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata. Gospodarzami zawodów będą Finlandia, Norwegia, Czechy, Szwajcaria, Niemcy, Austria, Polska, Japonia oraz Włochy i Słowenia. Zostanie rozegranych sześć konkursów drużynowych, w tym dwa w lotach narciarskich. W Polsce jak co roku, rozegrane zostaną dwa konkursy w Zakopanem. Skoczkowie zawitają do stolicy Tatr na dwa wieczorne konkursy na Wielkiej Krokwi 20 i 21 Stycznia 2012 roku.

 / Fot. Kamil Stoch, fot. Tadeusz Mieczyński Po sukcesach w letnim Grand Prix (drugie miejsce Stocha, piąte Piotra Żyły w klasyfikacji generalnej), podopieczni Łukasza Kruczka bardzo optymistycznie podchodzą do sezonu zimowego. Przygotowania przebiegły bardzo dobrze. Udało się zrealizować cały założony program treningowy.To pozwoliło naszym skoczkom nabrać pewności siebie, która oprócz będzie formy niezbędną przy walce o czołowe pozycje w tym sezonie. Planem realnym do zrealizowania przez polskich zawodników jest regularne punktowanie czwórki skoczków. Po zakończeniu kariery przez czterokrotnego zdobywce Kryształowej Kuli Adama Małysza, liderem naszych Orłów jest Kamil Stoch. Zawodnik z Zębu, który w sezonie letnim prezentował się bardzo dobrze, w ostatnim sezonie zajął dziesiątą lokatę w klasyfikacji generalnej PŚ, wygrywając trzy konkursy. Celem na ten sezon dla następcy Adama jest czołowa szóstka świata.

Na rozbiegu w Kuusamo, oprócz Kamila Stocha, Piotra Żyły, Macieja Kota, Dawida Kubackiego i Stefana Huli, zobaczymy dwójkę młodzieżowców: Krzysztofa Miętusa i Jana Ziobro.

Jak co roku, szyki organizatorom może pokrzyżować pogoda. Odwołano już pierwsze sesje treningowe. Powodem była mgła oraz silny boczny wiatr, który był niebezpieczny dla zawodników. W najbliższy weekend temperatura ma wzrosnąć powyżej zera oraz nasilić ma się wiatr. To może spowodować spore problemy z rozegraniem konkursów. Zaplanowano także dwie dodatkowe serie treningowe. Początek pierwszej o godzinie 11.15, natomiast kolejne dwie odbędą się, tak jak pierwotnie było w programie, od godziny 16.00.

Program zawodów w Kuusamo:
25.11.2011, piątek
11:15 oficjalny trening (2 serie)
16:00 oficjalny trening (2 serie)
18:00 kwalifikacje

26.11.2011, sobota
14:00 seria próbna
15:00 pierwsza seria konkursu drużynowego

27.11.2011, niedziela
12:15 seria próbna
13:15 pierwsza seria konkursu indywidualnegoDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.