4880 miejsce

PŚ w skokach narciarskich: Słaby występ Polaków w Harrachovie

Gregor Schlierenzauer wygrał kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. 36. zwycięstwo Austriak odniósł w Harrachovie, na skoczni o punkcie konstrukcyjnym 125 metrów. Sukces przyniosły mu skoki na odległość 140,5 oraz 128 metrów.

/ Fot. W24Gregor Schlierenzauer wygrał konkurs Pucharu Świata po raz 36. w karierze / Fot. EPA/FILIP SINGERKolejne miejsca na podium zajęli Daiki Ito (129 i 136,5 metra) oraz Anders Bardal (131 i 135,5 metra). Wspomnieni dwaj skoczkowie, stracili do zwycięzcy niewielką ilość punktów, odpowiednio 1 i 1,8 punktu.

Najlepszym z Polaków podczas piątkowego konkursu, był lider naszej kadry, Kamil Stoch. Jednak skoki na odległość 122,5 oraz 128 metrów, dały mu dopiero 15. miejsce. Do finałowej trzydziestki awansował jeszcze jeden reprezentant Polski. Piotr Żyła, bo o nim mowa, zajął 19. miejsce. Bliscy awansu do drugiej serii byli też Stefan Hula i Dawid Kubacki, którym do osiągnięcia celu zabrakło zaledwie kilku punktów. Fatalne skoki oddali z kolei Krzysztof Miętus i Maciej Kot.

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Andreas Kofler, tym razem nie błysnął i zajął dopiero 18. miejsce.

Kolejny konkurs Pucharu Świata już jutro. Zawody zostaną ponownie rozegrane w czeskim Harrachovie. Polacy będą mieli szansę zrehabilitować się w konkursie drużynowym.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.