Facebook Google+ Twitter

PŚ w skokach narciarskich. Trzech Polaków w konkursie lotów w Oberstdorfie

W rozegranych dzisiaj kwalifikacjach do niedzielnego konkursu w lotach narciarskich w niemieckim Oberstdorfie bardzo dobrze zaprezentowali się nasi skoczkowie. Trzech Polaków awansowało do niedzielnych zawodów.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:2002_Bischofshofen_Adam_Ma%C5%82ysz.jpgDzisiejsze zawody, po raz pierwszy w historii jeśli chodzi o zimowy Puchar Świata, odbyły się według nowych zasad punktacji. Brana pod uwagę była wysokość rozbiegu oraz siła i kierunek wiatru.

W kwalifikacjach zdecydowanie najlepszy skok oddał Norweg Johan Remen Evensen. Przy bardzo korzystnych warunkach skoczył aż 224,5 m i sędziowie odjęli mu 7 punktów. Po dalekim skoku Evensena jury konkursu skróciło rozbieg o dwie belki. Aby wyrównać szanse między zawodnikami i nie przerywać kwalifikacji, po skoku Norwega każdemu zawodnikowi dodawano 7,1 punktu. Z taką samą notą kwalifikacje ukończył Anders Jacobsen, który oddał krótszy skok niż jego partner z reprezentacji. W wyniku kolejnego obniżenia belki startowej następnym zawodnikom dodawano po 17,4 punktu do łącznej noty. Trzecie miejsce zajął Niemiec Michael Uhrmann.
Panorama Oberstdorfu. W tle mamucia skocznia narciarska / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Oberstdorf_winter.jpg
Z czwórki polskich skoczków najlepiej zaprezentował się Adam Małysz. Polski Orzeł z Wisły skoczył na odległość 211 metrów. Z takim wynikiem został najlepszym zawodnikiem z czołowej dziesiątki Pucharu Świata. Dwaj pozostali Polacy: Jakub Kot i Łukasz Rutkowski zaprezentowali się bardzo dobrze i obaj bez problemów awansowali do niedzielnego głównego konkursu. Zajmując odpowiednio 25. i 26. miejsce. Czwartemu Polakowi Marcinowi Bachledzie nie udało się awansować. Diabeł skoczył dzisiaj tylko 170,5 m i zajął 31. miejsce nie zapewniające awansu.
Lider Pucharu Świata Simon Ammann. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Simon_Ammann_Harrachov_2004.jpg
Lider klasyfikacji generalnej PŚ Simon Ammann oddał dobry skok na odległość 204 metrów.
Będący ostatnio w wyśmienitej formie Austriak Gregor Schlierenzauer nie brał udziału w dzisiejszych kwalifikacjach.

W sobotę zostanie rozegrany konkurs drużynowy. W niedzielę odbędą się zawody indywidualne.
Transmisje z obu konkursów przeprowadzi na żywo TVPSport.

Wyniki dzisiejszych kwalifikacji w Oberstdorfie.

Źródło: sport.tvp.pl
www.wikipedia.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dobrze, że weszły te nowe zasady. Byłem ich przeciwnikiem ale zaczynają mi się podobać. Są sprawiedliwsze no i dzięki nim nie trzeba zaczynać zawodów od nowa jak jakiś zawodnik skoczy za daleko czy coś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Dwaj pozostali Polacy: Jakub Kot i Łukasz Rutkowski zaprezentowali się bardzo dobrze i obaj bez problemów awansowali do niedzielnego głównego konkursu. Zajmując odpowiednio 25. i 26. miejsce."

Moim zdaniem zaprezentowali się co najwyżej poprawnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.