Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1970 miejsce

PŚ w skokach narciarskich: Wygrana Norwegów. Polacy walczyli o podium

Drugi konkurs drużynowy w tym sezonie, rozegrano w czeskim Harrachovie. Wygrała ze sporą przewagą, reprezentacja Norwegii. Polacy walczyli o podium do samego końca i ostatecznie zajęli 5 miejsce.

Reprezentacja Norwegii w składzie: Tom Hilde, Bjoern Einar Romoeren, Vegard-Haukoe Sklett i Anders Bardal, bez problemu pokonała rywali i o 40 punktów wyprzedziła drugą dzisiaj reprezentację Austrii (Thomas Morgenstern, Dawid Zauner, Andreas Kofler i Gregor Schlierenzauer). Trzecie miejsce zajęli Słoweńcy.

Norwegów do zwycięstwa w konkursie drużynowym "poprowadził" Anders Bardal / Fot. EPA/FILIP SINGERZdecydowanie najlepszym zawodnikiem dzisiejszego dnia, był lider zwycięskiego teamu Anders Bardal, którego skok na 139 metrów przypieczętował triumf Norwegów nad niepokonanymi od dawna w rywalizacji drużynowej, Austriakami. Ich plany na kolejne zwycięstwo pokrzyżował najsłabszy w zespole Dawid Zauner oraz często zmieniający się kierunek wiatru, który zdecydowanie wpływał na długość dzisiejszych skoków.

Polacy po słabej I serii (8 miejsce), wzięli się do odrabiania strat w drugiej części zawodów. Skoki Stefana Huli, Piotra Żyły, Dawida Kubackiego i Kamila Stocha pozwolili ostatecznie na zajęcie 5. miejsca. Najlepiej w naszej drużynie spisał się Piotr Żyła, który był dzisiaj jednym z najlepszych zawodników "na rozbiegu" (duże wrażenie robi zwłaszcza skok na odległość 132. metrów, w niesprzyjających warunkach w II serii).

Wyniki konkursu drużynowego:
1. Norwegia 993,7 pkt.
2. Austria 956 pkt.
3. Słowenia 888.6 pkt.
4. Niemcy 851,5 pkt.
5. Polska 876,3pkt.

Już jutro kolejne pucharowe zawody w Harrachovie. Tym razem skoczkowie z całego świata, zmierzą się w konkursie indywidualnym.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.