Facebook Google+ Twitter

PŚ w skokach narciarskich. Zwycięstwo Andersa Jacobsena!

W rozegranym dzisiaj indywidualnym konkursie lotów na mamuciej skoczni w Oberstdorfie wygrał Anders Jacobsen, wyprzedzając Słoweńca Roberta Kranjeca oraz swojego rodaka Johana Evensena.Adam Małysz ukończył konkurs na wysokim szóstym miejscu

Anders Jacobsen. / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Anders_Jacobsen.jpgDzisiejszy konkurs podobnie jak wczorajsze zawody drużynowe rozgrywane były nowym systemem punktacji, w którym brane są pod uwagę długość i styl skoku, oraz dodawane są bądź odejmowane punkty za belkę startową i siłę wiatru.

W pierwszej serii dzisiejszego konkursu najdalej poszybował Andres Jacobsen, który uzyskał 213,5 metra i tym samym pokazał, że znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji. Na drugim miejscu po pierwszym skoku znajdował się Johan Remen Evensen, mimo że skoczył dalej od swojego rodaka. Jednak podczas skoku wiał większy wiatr pod narty i sędziowie obniżyli mu notę.
Trzecią pozycję zajmował po dalekim i dobrym technicznie skoku Adam Małysz. Pozostali dwaj Polacy - Jakub Kot i Łukasz Rutkowski skoczyli bardzo słabo i nie zakwalifikowali się do finałowej trzydziestki.
Adam Małysz / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:4wiki_malysz_adam_kuopio_2009.jpg
Finałowa seria konkursu przyniosła wielkie emocje. Swoją znakomitą formę podczas dzisiejszych zawodów potwierdził Anders Jacobsen skacząc 210 metrów. Odniósł swoje szóste zwycięstwo w karierze. Na drugie miejsce po dalekim skoku awansował Słoweniec Robert Kranjec. Johan Remen Evensen nie zdołał obronić swojej drugiej pozycji pierwszej serii, kończąc zawody na trzecim miejscu.

Swojej wysokiej pozycji po pierwszej serii nie utrzymał również Adam Małysz. Nasz najlepszy skoczek skoczył na odległość 197,5 m, co wystarczyło do zajęcia 6. miejsca w konkursie.

Robert Kranjec / Fot. http://www.galeria.skijumping.pl/data/mediaNa skoczni w Oberstdorfie słabiej skakali dzisiaj lider Pucharu Świata Simon Ammann i wicelider Gregor Schlierenzauer kończąc dzisiejsze pucharowe zawody odpowiednio na 4. i 7. miejscu.
W klasyfikacji generalnej PŚ bez zmian prowadzi Ammann przed Schlierenzauerem. Trzeci jest Thomas Morgenstern. Adam Małysz awansował na siódme miejsce.

Już w środę 3.lutego kolejny konkurs PŚ w niemieckim Klingenthal.

Źródło: TVP1 na żywo,
sport.tvp.pl

Wyniki

Klasyfikacja

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szkoda, że Małysz słabiej skoczył w drugiej serii...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.