PŚ w skokach. Robert Kranjec wygrał w Bad Mitterndorf

Dzisiejszy zwycięzca Robert Kranjec
W rozegranym dzisiaj konkursie PŚ w skokach narciarskich na mamuciej skoczni Kulm zwyciężył niespodziewanie Słoweniec Robert Kranjec. Drugie miejsce zajął lider PS Szwajcar Simon Ammann. Trzeci był zawodnik gospodarzy Martin Koch.

Dzisiejsze zwycięstwo Słoweńca jest jak najbardziej zasłużone. Oddał on dwa równe skoki wyprzedzając Szwajcara Simona Ammanna oraz Austriaka Martina Kocha. Zarówno Szwajcar jak i Słoweniec oddali tak samo długie skoki w obu seriach. O zwycięstwie Kranjca zadecydowały lepsze noty, które otrzymał od sędziów za drugi skok. Martin Koch oddal najdłuższy skok w zawodach (201.5 m) lecz nie zdołał odrobić straty punktowej z pierwszej serii zawodów.

Z polskich zawodników najlepiej zaprezentował się Adam Małysz, oddając dwa równe skoki ukończył zawody na 7. miejscu czym pokazał, że jego forma powoli, ale ciągle rośnie. Do drugiej serii zdołała awansować jeszcze dwójka Polaków. Łukasz Rutkowski zajął ostatecznie najlepsze w karierze, 13. miejsce w zawodach Pucharu Świata. Na 28. miejscu zawody ukończył Krzysztof Miętus, zdobywając tym samym kolejne punkty w PŚ.

W klasyfikacji generalnej PŚ nadal prowadzi Szwajcar Simon Ammann. Drugi jest Austriak Gregor Schlierenzauer. Trzecie miejsce zajmuje zwycięzca niedawno zakończonego Turnieju Czterech Skoczni Austriak Andreas Kofler. Adam Małysz jest na 9. pozycji.