PŚ w skokach. Schlierenzauer tym razem lepszy od Ammanna!

Gregor Schlierenzauer, po pasjonującej walce z Simonem Ammannem, wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskiej miejscowości Engelberg. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch zajął 17. miejsce.

/ Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:4wiki_schlierenzauer_gregor-2.jpgW sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich walka o wygraną toczyła się ponownie z udziałem dwóch zawodników: wczorajszego zwycięzcy Simona Ammanna i Gregora Schlierenzauera.

Po pierwszej serii prowadził zaledwie o 0,8 punktu Ammann. W decydujących skokach większą odpornością wykazał się jednak Gregor Schlierenzauer i odniósł swoje kolejne zwycięstwo w Pucharze Świata. Trzecie miejsce zajął Austriak Andreas Kofler.

Najlepszy z polskich skoczków Kamil Stoch ukończył rywalizację na 17. pozycji. Adam Małysz zaprezentował się dziś słabiej i zajął dopiero 23. miejsce. Pozostali Polacy uplasowali się poza trzecią dziesiątką i nie awansowali do drugiej serii.