PŚ w skokach. Simon Ammann wygrał w Engelbergu

Gregor Schlierenzauer
Szwajcar Simon Ammann, po fantastycznej walce stoczonej z Gregorem Schlierenzauerem, wygrał rozegrane w szwajcarskim Engelbergu zawody w skokach narciarskich zaliczane do klasyfikacji generalnej PŚ. Kamil Stoch najlepszym z Polaków.

Walka o zwycięstwo w konkursie toczyła się między dwójką zawodników - Simonem Ammannem i Gregorem Schlierenzauerem. Po pierwszej serii prowadził Ammann, który skoczył 137,5 m. Drugie miejsce zajmował Gregor Schlierenzauer 136,5 metra. Adam Małysz, oddał skok o osiem metrów krótszy od Ammanna i zajmował 6. miejsce. Pierwszą dziesiątkę zamykał Kamil Stoch uzyskując 128,5 m.

Druga seria zawodów to popis i wspaniała rywalizacja Ammanna z Schlierenzauerem. Ostatecznie
lądując o metr dalej w finałowej serii zwyciężył Szwajcar z przewagą zaledwie 2,2 punktu. I dzięki temu zwycięstwu objął prowadzenie w Pucharze Świata, gdzie ma dwa punkty przewagi nad Schlierenzauerem. Warto dodać, że dla Simona było to dziesiąte, jubileuszowe, zwycięstwo w Pucharze Świata.

Najlepszy z Polaków na skoczni w Engelbergu był Kamil Stoch, który ostatecznie ukończył zawody na 10. miejscu. Adam Małysz, po krótszym skoku w drugiej serii, ukończył zawody na 12. miejscu.
Krzysztof Miętus, który zajmował 14. miejsce po pierwszej serii, po słabym drugim skoku zajął 22. miejsce.

Źródło: sportowefakty.pl