PŚ w skokach. Słoweńcy najlepsi drużynowo, Polacy tuż za podium

Wiatr przeszkodził w pełnym rozegraniu konkursu drużynowego Pucharu Świata w skokach narciarskich w Klingenthal. Po przeprowadzeniu pierwszej serii triumfowali Słoweńcy. Tuż za podium uplasowali się Polacy.

Zwycięska drużyna Słoweńców / Fot. EPA/JAN WOITASSłoweńcy w składzie: Jurij Tepes, Robert Kranjec, Jaka Hvala i Peter Prevc wygrali pierwszy konkurs drużynowy w tym sezonie. Uzyskali 540,6 pkt. Na drugim miejscu podium stanęli Niemcy ze stratą 12,3 pkt do zwycięzców. Gospodarzy reprezentowali: Andreas Wank, Karl Geiger, Andreas Wellinger i Severin Freund. Trzecie miejsce zajęli Japończycy z wynikiem 523,6 pkt, w składzie: Daiki Ito, Reruhi Shimizu, Noriaki Kasai i Taku Takeuchi.

Tuż za podium uplasowała się Polska. Bardzo dobrze zaprezentował się Piotr Żyła, który skoczył 133,5 metra i wyprowadził nas na pierwsze miejsce. Łukasz Kruczek dał szansę występu Krzysztofowi Biegunowi, który pofrunął najdalej z drużyny Polaków, aż na 141. metr. Dawid Kubacki lądował na 123. metrze, a Kamil Stoch uzyskał 132,5 metra. Polakom do podium zabrakło zaledwie 2,5 pkt.

Nie najlepiej zaprezentowali się Austriacy, co dla wielu może być zaskakujące. Zajęli dopiero 5. miejsce. Za nimi uplasowali się Norwegowie, następnie Czesi i Finowie.

Punktów nie zdobyli w sobotę Szwajcarzy, Rosjanie, Francuzi, Włosi, Koreańczycy i Kazachowie. Drugą serię odwołano z powodu zbyt silnego wiatru.

W niedzielę o godz. 13.30 odbędzie się konkurs drużynowy, w którym zobaczymy wszystkich Polaków.