PŚ w skokach - Stoch dziewiąty w Planicy, zwyciężył Kranjec

W lotach narciarskich na dużej skoczni w Planicy zwyciężył Robert Krajnec. Kamil Stoch uplasował się na dziewiątym miejscu.

W konkursie Pucharu Świata w czwartej z pięciu edycji zwycięstwo odniósł mistrz świata w lotach Robert Kranjec. Zaskakiwać może dopiero dwunasta pozycja lidera w klasyfikacji generalnej Andersa Bardala.

Druga pozycja przypadła Simonowi Ammanowi ze Szwajcarii, a trzecią lokatę zajął Austriak Martin Koch. Gregor Schlierenzauer, który jest obecnie na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej wylądował poza podium i zajął piąte miejsce.

Zawody nie obyły się bez niespodzianek. Momentami wiał bardzo silny i zmienny wiatr, który skutecznie utrudniał sprawne przeprowadzenie zawodów. Podczas serii próbnej, sędziowie kilka razy przerywali skoki, również w trakcie zawodów wiatr dawał się mocno we znaki, pisze wyborcza.pl.

Pierwsza seria zawodów zakończyła się dla Kamila Stocha zajęciem jedenastej lokaty, po drugiej zajął dziewiąte miejsce. Bezkonkurencyjny Kranjec w pierwszej serii skokiem na 227,5 metra zapewnił sobie prowadzenie przed Kochem – 225 m oraz Ito – 212,5 metra.

Druga seria należała do Ammana, który po skoku na 222 metry awansował o dwa oczka i zajął drugie miejsce. Natomiast Kranjec wylądował na 215 m i to zupełnie wystarczyło do zwycięstwa. Nie wiodło się Bardalowi, który uzyskał tylko 196 m i spadł z 10. lokaty na pozycję 12.

Schlierenzauer zajął miejsce piąte i do prowadzącego dzieli go jedynie 100 punktów. Jednak do zwycięstwa i do zdobycia po raz pierwszy w karierze Kryształowej Kul, Bardalowi brakuje jednego punktu, który musi wywalczyć w konkursie niedzielnym.

Polacy skakali nierówno. Stoch po lądowaniu na 213 m awansował na dziewiąte miejsce i utrzymał swoje piąte w klasyfikacji pucharowej. Klemens Murańka był 22. po pierwszej serii i taką lokatę zajął po finale. Również Maciej Kot pozostał na 17 miejscu. Piotr Żyła spadł o sześć oczek z miejsca 18. spadł na 24., a jego pozycję na 18. Zajmuje obecnie Aleksander Zniszczoł.