Facebook Google+ Twitter

PŚ w skokach. W najbliższy weekend konkursy w Willingen

Karuzela Pucharu Świata nie zwalnia tempa, a nawet przyspiesza. Po zakopiańskich konkursach czas na zawody pucharowe w niemieckim Willingen, gdzie rozegrany zostanie konkurs drużynowy i indywidualny. Na starcie zobaczymy piątkę Polaków.

Kamil Stoch i Adam Małysz. / Fot. http://skijumping.pl/wiadomosci/12856/FIS-Team-Tour---walka-o-pol-miliona-frankow/W sobotę w niemieckim Willingen odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę konkurs indywidualny, do którego kwalifikacje odbędą się w piątek. Decyzja o tym, że Orzeł z Wisły PŚ jedzie do Niemiec, zapadła we wtorek wieczorem. Zrezygnuje jedynie z piątkowych kwalifikacji.

Sobotnie zawody rozpoczną również rywalizacje rywalizacje drużyn w trzeciej edycji FIS Team Tour. Drużyny reprezentacyjne wezmą udział w konkursach w Willingen (jednym drużynowym i jednym indywidualnym), Klingenthal (indywidualnym) i Oberstdorfie (loty narciarskie - konkurs drużynowy i indywidualny). W konkursach indywidualnych do klasyfikacji generalnej brane są pod uwagę wyniki dwóch najlepszych zawodników danego zespołu.

Obok Adama Małysza na konkursy w Willingen trener biało-czerwonych Łukasz Kruczek powołał Kamila Stocha, Stefana Hulę, Piotra Żyłę i Rafała Śliża. Kadra w składzie czteroosobowym dotarła do Niemiec w czwartek, w godzinach wieczornych. Małysz dołączy do grupy w piątek wraz z Robertem Mateją i nie wystartuje w piątkowych kwalifikacjach do niedzielnych zawodowi jeżeli będzie taka potrzeba zrezygnuje również ze startu w konkursie drużynowym.

Kadra Polski / Fot. http://skijumping.pl/wiadomosci/12856/FIS-Team-Tour---walka-o-pol-miliona-frankow/Celem Adama na najbliższy tydzień
(w przyszłą środę konkurs w Klingenthal, w następny weekend loty w Oberstdorfie) jest odrobienie strat do dwóch zawodników wyprzedzających go w PŚ. Trzeci w klasyfikacji Austriak Andreas Kofler ma o 80 punktów więcej. Wicelider Szwajcar Simon Ammann, aż o 118.

Lider biało-czerwonych chce przed MŚ w Oslo być jak najbliżej Thomasa Morgensterna co pozwoli mu na komfortową sytuację. Zawodnicy będą bowiem startować w kolejności odwrotnej do miejsc zajmowanych w klasyfikacji pucharowej i Małysz chce wykonać swoje próby tuż przed Austriakiem aby moc skakać w podobnych warunkach atmosferycznych.

Oczy kibiców skoków i nie tylko będą również zwrócone na Kamila Stocha, zwycięzcę niedzielnych zawodów na Wielkiej Krokwi. Okaże się bowiem, czy wygrana zawodnika AZS-u Zakopane była tylko jednorazową zwyżką formy, czy też momentem przełamania i uwierzenia w swoje możliwości, jak to miało miejsce w przypadku Małysza dziesięć lat temu.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Austriak Thomas Morgenstern - 1384 punkty. Drugiego Ammanna wyprzedza o 431, trzeciego swojego rodaka Koflera o 469, a Małysza o 549 pkt.

Program zawodów w Willingen:

piątek, 28 stycznia:
15.30 - oficjalny trening
18.00 - kwalifikacje

sobota, 29 stycznia:
14.30 - seria próbna
16.00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela, 30 stycznia:
12.30 - seria próbna
14.00 - pierwsza seria konkursu indywidualneWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.