Facebook Google+ Twitter

PŚ w skokach. Wielu czołowych skoczków nie wystapi w Sapporo!

W kolejny weekend zawody Pucharu Świata w skokach odbędą się w na skoczni Ōkurayama w japońskim Sapporo.

Simon_Ammann / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Simon_Ammann_Oslo-Holmenkollen_2004.jpgW związku ze zbliżającymi się wielkimi krokami Igrzyskami Olimpijskimi w Vancouver wielu czołowych skoczków postanowiło nie startować w zawodach PŚ w Sapporo, gdzie w grę wchodzi zmiana czasowa i wyczerpująca długa podróż.

Igrzyska Olimpijskie, jak wiemy, odbędą się w lutym Kanadzie, gdzie również skoczkowie będą musieli zaaklimatyzować się do strefy czasowej.

Najlepsi zawodnicy postanowili nie ryzykować dwukrotnej aklimatyzacji organizmu w przeciągu kilku tygodni. Dlatego miedzy innymi Adam Małysz, Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler, Janne Ahonen, Johan Remen Evensen postawili na indywidualny trening przed kolejnymi zawodami PŚ, które odbędą się w dniach 22-23 stycznia w Zakopanem. Zawody w stolicy polskich Tatr będą generalnym sprawdzianem skoczków przed Igrzyskami.
Skocznia Ōkurayama w Sapporo. / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Sapporo_Ski_Jumping_Tower_Feb07.JPG&filetimestamp=20070212142530
Ciekawi decyzja Szwajcara Simona Ammanna, który postanowił wystartować w Japonii. Polskę na Ōkurayamie reprezentować będą Maciej Kot, Dawid Kubacki, Marcin Bachleda, Łukasz Rutkowski, Stefan Hula i Rafał Śliż.

Źródło:onet.pl
Lider PŚ Gregor Schlierenzauer. / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:4wiki_schlierenzauer_gregor_gapa2008.jpg

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.