Facebook Google+ Twitter

PŚ w skokach. Wietrzne kwalifikacje. Siedmiu Polaków w konkursie

W sobotnim konkursie PŚ w Lillehammer zobaczymy aż siedmiu reprezentantów Polski. Najwyżej z biało-czerwonych, którzy musieli się kwalifikować, uplasował sie Stefan Hula. Sensacyjnym zwycięzcą okazał się Norweg, Vegard-Haukoe Sklett, który wyprzedził Andreasa Wanka oraz Bjoerna Einara Romoerena.

Na skoczni w Lillehammer w kwalifikacjach do sobotniego konkursu główną rolę odegrał zmienny wiatr. O ile w pierwszej części pomagał skoczkom i najsłabsi zawodnicy uzyskiwali blisko sto metrów. W wyniku czego jury dwukrotnie musiało skracać najazd. W późniejszej fazie wiatr zaczął wiać w przeciwną stronę i znacznie przeszkadzał skoczkom.

W tak zmiennych warunkach najwięcej szczęścia miał sensacyjny zwycięzca kwalifikacji Vegard-Haukoe Sklett, który wykorzystał maksymalnie sprzyjające warunki i lądował na 101 metrze. Norweg wyprzedził Andreasa Wanka oraz Bjoerna Einara Romoerena. Najdłuższy skok w serii kwalifikacyjnej oddał Peter Prevc, który lądował na 104 m i tylko pół metra zabrakło mu do rekordu obiektu. Niestety Słoweniec nie ustał swojego skoku i upadł po wylądowaniu.

 / Fot. Kamil Stoch, fot. Tadeusz Mieczyński W jutrzejszym konkursie zobaczymy wszystkich naszych zawodników. Najwyżej z nich uplasował się Stefan Hula ze skokiem 90 m. W drugim indywidualnym konkursie w tym roku zobaczymy także Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Macieja Kota, Krzysztofa Miętusa oraz młodzieżowca Jana Ziobro. Lider naszej kadry Kamil Stoch, jako zawodnik czołowej dziesiątki PŚ, miał zapewnioną kwalifikację i potraktował tę sesję jako treningową. Aktualnie czwarty skoczek PŚ wylądował na 87 metrze.

Program zawodów w Lillehammer :

3 grudnia 2011 r., sobota
13.45 seria próbna HS 100
16.05 pierwsza seria konkursowa HS 100

4 grudnia 2011 r., niedziela
12.15 kwalifikacje, mężczyźni
13.45 pierwsza seria konkursowa, mężczyźniDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.