Facebook Google+ Twitter

PŚ w skokach. Wygrana Niemiec w konkursie drużynowym!

W rozegranym dzisiaj w Willingen drużynowym konkursie skoków, który był ostatnimi zawodami przed zbliżającymi się igrzyskami po bardzo ciekawym konkursie zwyciężyli Niemcy przed drużyną Norwegów. Trzecie miejsce na podium zajęli Austriacy.

Drużyna Niemiec zwycięzca dzisiejszych zawodów drużynowych. / Fot. http://skijumping.pl/wiadomosci/11492/PS-w-Willingen-Niemcy-triumfuja-bez-Polakow-w-finale/Tuż przed igrzyskami zdecydowana większość państw nie zdecydowała się na start w dzisiejszym konkursie drużynowym PŚ w najmocniejszych reprezentacyjnych składach. W Willingen ze światowej czołówki w pierwszych składach wystąpili tylko gospodarze i Norwegowie.

Prawie przez cala pierwsza serie konkursu prowadzili z dużą przewagą Norwegowie.
Jednak skaczący jako ostatni w drużynie Bjoern Einar Romoeren skoczył bliżej, w wyniku czego ich przewaga nad drugimi po pierwszej serii Niemcami wyniosła zaledwie o 1,4 pkt. Na trzecim miejscu sklasyfikowana była drużyna Austrii, która skakała jednak w mocno rezerwowym składzie, bez Gregora Schlierenzauera, Thomasa Morgensterna i Andreasa Koflera.

Przewaga czołowych trzech zespołów nad resztą drużyn była bardzo duża i już po pierwszej serii wiadomo było kto stanie na podium.

Anders Jacobsen. / Fot. http://www.galeria.skijumping.pl/data/media/1138/035%20Anders%20Jacobsen.JPGPolscy skoczkowie którzy wystąpili w odmłodzonym składzie (Jakub Kot, Andrzej Zapotoczny, Grzegorz Miętus i Marcin Bachleda) w gronie czternastu drużyn zajęli odlegle dziesiąte miejsce i nie awansowali do drugiej serii.

W serii finałowej po skokach trzech zawodników jeszcze prowadzili Norwegowie. Jednak po raz kolejny najsłabszym ogniwem w drużynie okazał się Bjoern Einar Romoeren, który oddał znacznie bliższy skok niż skaczący wcześniej Niemiec Michael Uhrmann i pogrzebał tym samym szanse na zwycięstwo swojej drużyny.Trzecie miejsce w konkursie zajęła osłabiona reprezentacja Austrii.

Najdłuższy skok w drugiej serii - 145m - oddał będący w ostatnich kilku tygodniach w rewelacyjnej formie Norweg Anders Jacobsen.

Kolejnymi zawodami będą konkursy skoków na igrzyskach olimpijskich. Już w najbliższy w piątek skoczkowie zmierzą się w kwalifikacjach, a w sobotę rozpocznie się walka o olimpijskie medale.


Źródło:TVP 1 na żywo.
http://sport.tvp.pl/
Wyniki dzisiejszego drużynowego konkursu w Willingen.
Klasyfikacja drużynowego Pucharu Świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niemcy rzeczywiście imponują formą (oczywiście jak na ich ostatnie wyczyny). Trzeba powiedzieć, że najprawdopodobniej uda im się trafić z formą na IO. Na konkursy indywidualne to nie wystarczy, ale na drużynówkę jak najbardziej. Myślę, że to oni powalczą z Norwegami o 2 i 3 pozycję (zwłaszcza jak w drużynie norweskiej nie wystąpi Romoeren). Finowie słabo... jedynie Ahonen i powracający powoli do formy Hautamaeki. Chyba, że przebudzi się ostatnio fatalnie skaczący Olli, a czwarty zawodnik nie zaprezentuje się mizernie. To wtedy mogą się włączyć do walki...
Austriacy raczej poza zasięgiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.