Facebook Google+ Twitter

PŚ w skokach. Zwycięża Kofler. Trzech Polaków w dziesiątce

Silnie wiejący wiatr sprawił, że I seria konkursu w Engelbergu okazała się bardzo loteryjna. Ostatecznie nasi skoczkowie ten występ w zawodach Pucharu Świata mogą zaliczyć do udanych. Małysz wskoczył na podium, a Hula i Stoch znaleźli się w pierwszej dziesiątce.

 / Fot. PAP/EPA Dobry występ Huli w kwalifikacjach

Najlepszy w kwalifikacjach do dzisiejszego konkursu okazał się Niemiec Severin Freund. Oddał skok na odległość 133 metrów. Bardzo dobrze spisał się zawodnik klubu Sokół Szczyrk, Stefan Hula. Przez dłuższy czas to on prowadził. Ostatecznie zajął 3. miejsce.

Nieźle, ale chyba poniżej oczekiwań wypadł Kamil Stoch, który zajął 16. lokatę. Oprócz Huli, Stocha i Adama Małysza, który z racji zajmowania miejsca w czołowej dziesiątce Pucharu Świata nie musiał się kwalifikować awans wywalczył Dawid Kubacki i Krzysztof Miętus. Sztuka ta nie udała się Marcinowi Bachledzie, który został sklasyfikowany na odległym 41. miejscu.

Loteryjna pierwsza seria

Warunki do skakania nie były najlepsze. Zawodnikom przeszkadzał silnie wiejący tylny wiatr, co sprawiło, że konkurs był loteryjny. Po I serii prowadził Andreas Kofler. Drugie miejsce w niesprzyjającej aurze wywalczył Stephan Hocke, a trzecie Paweł Karelin. Na sprzyjające warunki trafił Stefan Hula, który skokiem na odległość 131,5 metra zapewnił sobie czwarte miejsce. Z 21. miejsca o punkty w dzisiejszych zawodach walczył Kamil Stoch. Do czołowej trójki nie udało się wskoczyć liderowi PŚ Thomasowi Morgersternowi, który był 7.

Oprócz Stefana Huli i Kamila Stocha awans do drugiej serii zapewnił sobie Adam Małysz. Orzeł z Wisły skoczył tylko 119,5 metra co pozwoliło mu zająć 17. lokatę. Poza finałową trzydziestkę wypadł Dawid Kubacki i Krzysztof Miętus. Zajęli odpowiednio 32. i 39. miejsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Aż było miło popatrzeć .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda że I seria była przeprowadzana w tak loteryjnych warunkach, ale i tak jest się z czego cieszyć. Forma Adama idzie coraz bardziej w górę i brawa dla Kamila i Stefana za miejsce w czołowej 10.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Polska!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Małysz napisałem z małej litery!!! Przepraszam, oczywiście to mój błąd!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakkolwiek jest i jakkolwiek będzie w przyszłości - Adam małysz dał nam tak wiele miłych wzruszeń i tak wiele radości, że można mu śmiało dać przydomek WIELKI. Bo Adam jest Wielki, choć ciągle ...Małysz :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pięknie. Jak widać nie musi jeszcze iść na emeryturę .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Kazimierzu nawet z 17. na 3. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.12.2010 16:31

Trzech Polaków w pierwszej dziesiątce - tego chyba jeszcze nie było. Cieszy wysoka forma Adama - awans z 14 na 3 miejsce to niezły wyczyn. Zarówno Hula jak i Stoch oddali po dwa dobre skoki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.