Facebook Google+ Twitter

PŚ w Szklarskiej Porębie: Podziękowania od organizatorów

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-25 08:07

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego PŚ w Szklarskiej Porębie, Jacek Jaśkowiak, wystosował specjalne podziękowania dla ludzi i instytucji, którzy przyczynili się do organizacji zawodów. Poniżej treść podziękowania.

Zawody Pucharu Świata w narciarstwie biegowym 17 i 18 lutego, a także FIS World Uphill Trophy 19 lutego 2012 w Szklarskiej Porębie pokazały Polskę nowoczesną, dobrze zorganizowaną i przyjazną. Zorganizowaliśmy te zawody dzięki współdziałaniu różnych instytucji i ludzi. Biegi narciarskie to wprawdzie sport indywidualny, ale przygotowania do zawodów są już grą zespołową.

Jacek Jaśkowiak (po prawej) m.in. z Przemysławem Babiarzem z TVP podczas Pucharu Świata w biegach narciarskich na Polanie Jakuszyckiej. / Fot. Marcin Oliva SotoDziękuję Burmistrzowi Grzegorzowi Sokolińskiemu za podjęcie trudnych decyzji i Radnym za poparcie organizacji tych prestiżowych zawodów w Szklarskiej Porębie. Dzięki Waszej postawie Szklarska Poręba przez zawodników, a w efekcie także przez media, porównywana jest z takimi narciarskimi potęgami jak Davos czy Val di Fiemme. Wartość marki miasta wzrosła wielokrotnie i to zaledwie w ciągu kilku dni. Szklarska Poręba jest już rozpoznawana w Europie, co z pewnością w następnych latach przeniesie miastu oczekiwane korzyści.

Dziękuję też Samorządowi Województwa Dolnośląskiego i Marszałkowi Rafałowi Jurkowlańcowi, za wsparcie nie tylko finansowe, lecz także zaangażowanie w sprawy rozwiązania problemów komunikacyjnych. Dolny Śląsk poprzez Szklarską Porębę pokazał, że dysponuje fantastycznymi terenami do uprawiania narciarstwa zarówno zawodowego jak i amatorskiego.

Jacek Jaśkowiak (po prawej) w rozmowie z Przemysławem Babiarzem z TVP podczas Pucharu Świata w biegach narciarskich na Polanie Jakuszyckiej. / Fot. Marcin Oliva SotoDziękuję też za współpracę Dyrekcji Lasów Państwowych, na terenie których ścigali się najlepsi na świecie sportowcy. Wierzę, że wspólnie uda nam się rozwiązać problemy, aby już za dwa lata na Polanie Jakuszyckiej można było organizować też wyścigi ze startu wspólnego.

Nieoceniona była pomoc takich firm jak Orange i Tauron S.A., które stanęły na wysokości zadania, aby rejon Polany Jakuszyckiej zabezpieczyć w media niezbędne do sprawnego przeprowadzenia zawodów. Dziękuję kierownictwu i pracownikom MZGL, szkołom ze Szklarskiej Poręby za wsparcie osobowe i sprzętowe. Podziękowania kieruję też pod adresem władz Jeleniej Góry i Piechowic oraz kierownictwa Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, bez którego nie byłby możliwy transport kibiców na zawody.


MM

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.