Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4211 miejsce

PŚ w Willingen. Austriacy przed Niemcami. Polska też na podium

Dziś w niemieckim Willingen rozegrany został drugi w tym sezonie konkurs drużynowy. Zwyciężyli Austriacy. Pomyślnie wypadli też nasi reprezentanci, którzy zajęli 3. miejsce.

Rekord skoczni należy od 2005 roku do Jane Ahonena i wynosi 152 metry. / Fot. Fot. Jeses, Creative Commons, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Willingen_Skijumping_2007-2.JPG&filetimestamp=20070220010439 Dzisiejszy konkurs w Willingen to pierwsze zawody z cyklu FIS Team Tour. Na skoczni Grosse Mühlenkopfschanze zaprezentowało się dziesięć ekip. O punkty walczyli zawodnicy z Włoch, Rosji, Czech, Słowenii, Japonii, Finlandii, Polski, Niemiec, Norwegii oraz Austrii. Oprócz Adama Małysza nasz kraj reprezentowali: Kamil Stoch, Piotr Żyła i Stefan Hula.

W serii próbnej najlepiej z Polaków zaprezentował się Małysz. Po skoku na 136 metrów został sklasyfikowany na 3. miejscu. Najlepszy okazał się lider Pucharu Świata Thomas Morgenstern, który oddał skok na odległość 140 m. Drugie miejsce z rezultatem 144 metrów zajął jego kolega z drużyny Gregor Schlierenzauer. Dobrze zaprezentował się Kamil Stoch, który zajął 9. pozycję. Piotr Żyła był 19. a Stefan Hula dopiero 28.

Jako pierwszy z Polaków w konkursie głównym na belce startowej usiadł Kamil Stoch. Zwycięzca z Zakopanego oddał doskonały skok lądując na 139 metrze. Bliżej wylądował Piotr Żyła. Zawodnik KS Wisła Ustronianka w niekorzystnych warunkach lądował na odległości 125,5 metra. Na półmetku pierwszej serii po dalekich skokach Gregora Schlierenzauera i Roberta Kocha prowadzili Austriacy. Swój rezultat z serii próbnej znacznie poprawił Stefan Hula, który uzyskał 131 metrów. Pozwoliło to nam wskoczyć na 2. miejsce po trzeciej grupie zawodników.

W ostatniej, czwartej grupie w trudnych warunkach skakał Adam Małysz. "Orzeł z Wisły" lądował na 136 metrze. Tym samym zapewnił naszej drużynie drugie miejsce. Prowadzenie Austrii po pierwszej serii skokiem na odległość 136,5 metra przypieczętował Thomas Morgenstern.

Po pierwszej serii z rywalizacja w dzisiejszym konkursie pożegnały się reprezentacje Włoch i Rosji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To wspaniała wiadomość, na którą czekaliśmy odkąd chyba Małysz naszym bohaterem został :) Nie miałem niestety możliwości oglądnąć dzisiejszego konkursu, ale następnych postaram się nie opuścić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będzie medal.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.