Facebook Google+ Twitter

PŚ w Willingen: Dominacja austriacka

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-02-08 18:18

Weekend w niemieckim Willingen ponownie należał do skoczków z Austrii. Sobotni konkurs drużynowy wygrali w składzie Thomas Morgenstern, Markus Eggenhoffer, Andreas Kofler i Wolfgang Loitzl. Dzisiejszy konkurs wygrał Gregor Schlierenzauer.

Gregor Schlierenzauer / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:4wiki_schlierenzauer_gregor-3.jpgZawody sobotnie były drugim w sezonie konkursem drużynowym. Wygrali go faworyzowani Austriacy z niewielką przewagą punktową nad Norwegami, którzy zajęli drugą lokatę. Miedzy tymi dwoma zespołami była różnica tylko 1,7 pkt. Trzeci Finowie do zwycięskich reprezentantów Austrii stracili 109,7 pkt . Powodem tak słabych wyników zespołów spoza miejsc pierwszego i drugiego były beznadziejne warunki pogodowe do skakania w drugiej serii: padający śnieg, mgła i wiatr powodowały bardzo krótkie skoki. Przykładem zawodnika z dobrym skokiem w pierwszej rundzie i tragicznym wynikiem w drugiej był nasz rodak Stefan Hula (125 w pierwszej i 95,5 m, który był najgorszym wynikiem w serii finałowej). Mimo kiepskich warunków z dobrej strony pokazał się wracający do formy Thomas Morgenstern, który po skokach na 143,5 i 140 m był z pewnością faworytem do podium dzisiejszego konkursu.

Piąta z rzędu wygrana Schlierenzauera. Śliż lepiej od Małysza


To nie ulega żadnym wątpliwościom, kto w tym sezonie jest dominatorem na skoczniach całego świata. Piąte z rzędu zwycięstwo fenomenalnego Gregora Schlierenzauera czyni go najpoważniejszym kandydatem do Kryształowej Kuli. Dzisiaj ze skokami na odległość 144 i 135 metrów przybliżył się do swojego głównego celu -zwycięstwa w ogólnej klasyfikacji Pucharu Świata FIS. Ta wygrana nie przyszła mu łatwo, gdyż znakomity skok w drugiej serii niedzielnego konkursu oddał Simon Ammann (145,5 metra), dzięki czemu dziś był na drugim miejscu na podium konkursowym i umocnił się na pozycji wicelidera ze stratą 192 pkt do 19-letniego Austriaka.

Słabo spisali się polscy skoczkowie; Adam Małysz był 27. po poprawnych skokach na 127,5 i 120,5 m, Kamil Stoch 35. (120 m) oraz Stefan Hula 38. (117,5 m). Jak na swoje możliwości, z bardzo dobrej strony pokazał się tym razem Rafał Śliż, który po próbach na 122 i 135,5 m był osiemnastym zawodnikiem niedzielnych zmagań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.