Facebook Google+ Twitter

PŚ w Wiśle: Co pokażą Stoch, Kot i Murańka?

Zawody PŚ w Wiśle zbliżają się wielkimi krokami. Już o godzinie 16.30 rozpoczęła się seria próbna przed konkursem głównym.

Klemens Murańka / Fot. PAP/Grzegorz MomotOrganizatorzy w ostatnich dniach ciężko pracowali, by naśnieżyć obiekt im. Adama Małysza na dzisiejsze zmagania. Do zeszłej niedzieli nie było wiadome czy Puchar Świata w Beskidach dojdzie do skutku. Szczęście jednak w tym, że dziś powinniśmy obejrzeć, miejmy nadzieję, emocjonujące widowisko.

Na trybuny skoczni w Wiśle powoli udają się kibice. Według organizatorów konkurs może obejrzeć około ośmiu tysięcy widzów.

Po godzinie 12 zakończyły się kwalifikacje do konkursu głównego. W nim zobaczymy aż dziesięciu reprezentantów Polski. Na szczególną uwagę zasługuje zwycięstwo Klemensa Murańki, który wylądował na 130,5 metrze. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również Dawid Kubacki (128,5 metra). Z zawodników mających zapewniony występ w I serii konkursowej najdalej skoczył Gregor Schlierenzauer (133,5 m). Dzisiejszy solenizant (kończący 27 lat) Piotr Żyła osiągnął zaledwie 119,5 metra, ale w trakcie swojej proby zmagał się z ciężkimi warunkami. Lider PŚ, Kamil Stoch, postanowił zrezygnować z obu skoków treningowych oraz z udziału w kwalifikacjach.

Wiatr w serii kwalifikacyjnej cały czas wiał z dołu skoczni pod narty. Jego prędkość była jednak na tyle duża, że czasem zawodnicy musieli schodzić z belki startowej.

Pierwsza seria konkursu PŚ na skoczni w Wiśle Malince o 17.30. Transmisja w TVP, TVP Sport oraz Eurosporcie.

Korespondencja z Wisły. Dawid Bożek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.