Facebook Google+ Twitter

PŚ w Zakopanem. Kwalifikacje przełożone na sobotę

Dzisiaj miał odbyć się zarówno trening, jak i kwalifikacje do konkursu w Zakopanem. Jednak zawodnicy nie mogli dziś skakać, ze względu na silne porywy wiatru. Kwalifikacje zostały przełożone na sobotę.

Już wcześniej prognozy pogody nie były optymistyczne, ale liczono, że uda się rozegrać kwalifikacje do konkursu. Była nadzieja, ale organizatorzy po przekładaniu trzykrotnie dzisiejszej rywalizacji, stwierdzili, że na poprawę warunków nie ma co liczyć. Treningi rozpoczną się jutro o godzinie 11:00, a kwalifikacje zaplanowano na 12:45.

-Jest nadzieja, że wiatr osłabnie do umiarkowanego ze średnią prędkością w granicach 5 m/s (18 km/h). Temperatura spadnie do minus jednego-zera stopni, będą się natomiast pojawiać opady deszczu ze śniegiem i śniegu - powiedział kierownik miejscowej Stacji Hydrolologiczno-Meteorologicznej IMGW-PIB Michał Furmanek.

Pierwszą serię konkursu możemy jutro śledzić od godz. 17. Natomiast w niedzielę odbędzie się konkurs indywidualny o godz. 13:45. Polskę w Zakopanem będą reprezentowali: Stanisław Biela, Stefan Hula, Maciej Kot, Bartłomiej Kłusek, Dawid Kubacki, Krzysztof Leja, Krzysztof Miętus, Klemens Murańka Kamil Stoch, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła. Liczymy tylko na poprawę warunków atmosferycznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.