Facebook Google+ Twitter

PŚ w Zakopanem. Kwalifikacje w sobotę z powodu szalejącego wiatru

Silny wiatr uniemożliwił organizatorom Pucharu Świata w Zakopanem rozegranie 16 stycznia zarówno serii treningowej, jak i kwalifikacji przed niedzielnym konkursem indywidualnym. Odbędą się one 17 stycznia.

 / Fot. Piotr Drabik CC BY 2.0Z polskimi konkursami bywa tak, że zarówno kibice, jak i dziennikarze czekają na nie cały sezon, a jak już mają się odbyć, to ci muszą obejść się smakiem. Głównie z dwóch powodów: słabych występów biało-czerwonych albo złej aury, która przeszkadza w rozegraniu zawodów. 16 stycznia pogoda całkowicie uniemożliwiła skakanie na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Halny niestety szaleje nad Stolicą Tatr. Już po południu w piątek jury podjęło decyzję o rozegraniu tylko jednej serii treningowej (miała początkowo odbyć się o 16, później przesunięto jej start na 18). Wszyscy przebywający na skoczni jednak dobrze wiedzieli, że jest to wariant nader optymistyczny. Prędkość wiatru miejscami przekraczała 8 m/s, co w ogóle podważało sens skakania. A przecież w planach było rozegranie kwalifikacji do niedzielnego konkursu indywidualnego.

- Pod Wielką Krokwią wieje tak mocno, że moja akredytacja prasowa omal nie wybiła mi oka - śmieje się Dariusz Wołowski z Gazety Wyborczej. Inni żurnaliści postanowili wyciągnąć swoje telefony i nagrywać to, co aktualnie dzieje się na skoczni. W tle słychać tylko uderzenia wiatru.

W konsekwencji dyrekcja zawodów poinformowała, że zawodników na skoczni będzie można zobaczyć dopiero 17 stycznia przed południem. O godzinie 11 powinna rozpocząć się seria treningowa, a na 12.45 zaplanowano kwalifikacje. O 17 skoczkowie ruszą do rywalizacji w konkursie drużynowym.

O ile oczywiście warunki umożliwią sprawne przeprowadzenie zawodów. Według wczorajszych prognoz, sobota miała być dniem poprawy pogody. Jednak według niektórych źródeł halny nie ustąpi, a na skoki będzie można liczyć dopiero w niedzielę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.