Facebook Google+ Twitter

PŚ w Zakopanem: Loitzl wygrywa, Małysz ósmy!

Zakończył się konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Wygrał Austriak - Wolfgang Loitzl, drugi był jego rodak - Gregor Schlierenzauer, trzeci - Martin Schmitt. Adam Małysz był ósmy.

Wielka Krokiew w Zakopanem podczas konkursu. / Fot. Mmichaal / http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Wielka_Krokiew.jpg&filetimestamp=20070319193406 / GNU Free Documentation LicenseKonkurs rozpoczęło sześciu reprezentantów Polski. Jako pierwszy skakał Rafał Śliż, który doleciał do 112. metra. Następny z naszej ekipy był Dawid Kubacki, który osiągnął odległość 104,5 metra. Jako trzeci zaprezentował się Krzysztof Miętus, który był gorszy od Śliża o pół metra. Jakub Kot wyrównał natomiast odległość 112 metrów. Piotr Żyła doleciał do 109. metra. Stefan Hula wylądował na odległości 113,5. metra.

Konkurs został jednak przerwany ze względu na niekorzystne warunki. Zawody wznowiono po obniżeniu rozbiegu do trzeciej belki. Polacy, którzy startowali na samym początku musieli powtórzyć skok na koniec serii.

Tuż po wznowieniu konkursu swoje skoki oddali trzej Polacy - Marcin Bachleda, Łukasz Rutkowski i Kamil Stoch. Nasi zawodnicy skoczyli kolejno 109., 107. i 119,5. m. Odległość Stocha dała mu wyraźną przewagę.

Później prowadzenie uzyskał Adam Małysz, który doleciał do 121. metra. Tuż po Polaku skakał Tom Hilde, który wylądował na 110. metrze. Norweg po wylądowaniu zaliczył niegroźny w skutkach upadek. Prowadzenie objął Roman Koudelka, który osiągnął dystans 125,5 metrów. Jego kolega z reprezentacji Jakub Janda wylądował na 121. metrze i zajął drugie miejsce ex aequo z Małyszem.

Następnie skoki powtarzać zaczęła grupa Polaków, która startowała przed przerwą w konkursie. Rafał Śliż osiągnął odległość 118,5 metra. Dawid Kubacki zepsuł skok gdyż doleciał zaledwie do 96,5 m. Dobrze poszło Miętusowi, który doleciał do 116. metra. Następnie skakali Kot, Żyła i Hula, którzy wylądowali kolejno na 104., 111,5. i 116,5. m.

Świetny skok oddał Wolfgang Loitzl, który osiągnął odległość 129,5 metra. Dwa metry bliżej skoczył natomiast Gregor Schlierenzauer. Lider Pucharu Świata - Simon Amman oddał skok na odległość 118 metrów.

W drugiej serii zobaczymy aż siedmiu Polaków. Adam Małysz, który oddał spośród naszych reprezentantów najlepszy skok zajmuje czwartą lokatę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Brawo Polacy. Dziś liczę również na dobry występ, a dodatkowo na lepszą pozycję Adama;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niesamowite było że aż 7 Polaków weszło do pierwszej 30stki. To idzie jak najbardziej na plus i cieszy.
Cieszy bardzo dobra postawa Adama Małysza oraz Martina Schmitta który po latach kryzysu wrócił do formy i pokazał że można o ile tylko się chce:)
A magia Zakopanego jak napisałeś Adamie również zrobiła swoje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Martin Schmitt po dziewięciu latach przerwy znów na podium w Zakopanem! :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Białoczerwona magia Zakopanego zrobiła swoje.

Mnie cieszy 7 Polaków w 2 rundzie!!! Jako najstarszy góral pamiętający polskie skoki sprzed Małysza mówię: "ja czegoś takiego nie pamiętam" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.