Facebook Google+ Twitter

PŚ w Zakopanem. Małysz wygrywa pierwszy konkurs!

Polscy kibice skoków narciarskich na ten dzień czekali bardzo długo. Adam Małysz także. Po 1399 dniach najlepszy polski skoczek znowu stanął na najwyższym stopniu podium.

 / Fot. PAP/Grzegorz MomotKwalifikacje dla Uhrmana. Dalekie skoki Małysza

Wczorajsze kwalifikacje do piątkowego konkursu na Wielkiej Krokwi wygrał Michael Uhrmann. Niemiec poszybował na odległość 129 metrów. Tylko 2,5 metra krócej od niego wylądował Kamil Stoch, który uplasował się na wysokim drugim miejscu. Kolejne miejsca zajęli Michael Neumayer z rezultatem 126,5 m, Jernej Damjan - 129 m i Martin Schmitt, który uzyskał odległość 124 m.

Bardzo dobrze spisali się nasi reprezentanci. Stefan Hula był szósty, a Piotr Żyła wywalczył sobie 8. miejsce w kwalifikacjach. W sumie w konkursie wystąpiło jedenastu Polaków. Oprócz Stocha, Huli, Żyły i Małysza na belce startowej miejsce zajęli Krzysztof Miętus, Tomasz Byrt, Maciej Kot, Marcin Bachleda, Rafał Śliż, Klemens Murańka oraz Dawid Kubacki.

Wspaniały skok oddał Adam Małysz, który nie musiał się kwalifikować. Orzeł z Wisły z obniżonego rozbiegu wylądował aż na 139 metrze. Odległość 136 metrów uzyskał Andreas Koflera, a z wyższej belki daleko wylądował Severin Freund - 133,5 metra oraz Matti Hautamaeki - 132,5 metra.

Pierwsza seria zwycięska dla Adama Małysza

Wokół skoczni imienia Stanisława Marusarza zgromadziło się ponad 20 tysięcy kibiców. Skoczkowie jak zawsze w Zakopanem mogli liczyć na gorący doping polskich kibiców.

Pierwszy konkurs w Zakopanem rozpoczął Tomasz Byrt. Był to także jego debiut podczas zawodów w Pucharze Świata. Zawodnik wylądował metr przed punktem konstrukcyjnym Wielkiej Krokwi. Tuż po nim skakało czterech naszych reprezentantów. Zarówno Krzysztof Miętus, Klemens Murańka jaki i Maciej Kot czy Dawid Kubacki nie przekroczyli 120 metrów. Sztuka ta nie udała się także Marcinowi Bachledzie ani Rafałowi Śliżowi. Bachleda lądował tylko na 109 metrzei zajął ostatnie miejsce w dzisiejszym konkursie. Śliż poszybował co prawda 7 metrów dalej, ale nie pozwoliło mu to objąć prowadzenia. Znacznie lepszy rezultat uzyskał Piotr Żyła, który wylądował na 123 metrze i przez dłuższy czas prowadził.

Dwa metry dalej niż w kwalifikacjach lądował Stefan Hula. Zawodnik klubu Sokół Szczyrk oddał bardzo dobry skok na odległość 126,5 metra. Sygnał do dalekiego skakania dał Austriak Gregor Schlierenzauer. W bezwietrznych warunkach osiągnął rezultat 131,5 metra. W podobnych warunkach skakał także Kamil Stoch. Zakopiańczyk lądował metr poza punktem konstrukcyjnym.

Wszyscy czekali na występ czołówki skoczków. Zgodnie z oczekiwaniami kibiców emocji nie zabrakło. Nie zawiódł Severin Freund. Po skoku Niemca na odległość 137 metrów organizatorzy postanowili obniżyć rozbieg. Swoich rywali znokautował Adam Małysz. Po skoku na 138,5 metra Polak pewnie objął prowadzenie, którego już nie oddał. Do tej odległości nie udało się doskoczyć ani Koflerowi ani Morgensternowi. Lider PŚ skoczył 12 metrów krócej od Polaka, co dało mu dopiero czwartą lokatę po pierwszej serii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Gratulacje dla Mistrza. Cieszę się że wygrał w Zakopanym. Atmosfera zawodów w tym mieście jest niesamowita. Trzymam kciuki :) Kolejne zawody już jutro :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.01.2011 21:54

Pięknie, a ilu pisze na forach, że czas na ciepłe kapcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adam jest najlepszy .

Komentarz został ukrytyrozwiń

No pięknie!
Jeśli utrzyma tę formę, to może być medal na mistrzostwach w Oslo ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pawle już zastąpione. Nie było jeszcze z PAP - u. Musi się przeładować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny konkurs, niesamowite emocje i ta magia Zakopanego, czegóż chcieć więcej?:)
Wielki szacunek za Adama szczególnie za ten drugi skok, w których wyszedł ze sporej opresji i pociągnął ten skok. A pierwszy skok to po prostu klasa sama w sobie:)
Kto wie może będzie hat trick w Zakopanem:)
King is back:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aż wyskoczyłem z fotela jak zobaczyłem "numer 1" dzisiejszych zawodów <brawo> :D!

Mariusz, jakbyś mógł ściągnąć z głównej zdjęcie Małysza z Vancouver i zastąpić je tym z artykułu, to byłoby super :). 5+ za art ;).

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.01.2011 18:29

No super, panie Mariuszu. Jestem cały dzień w klubie. Nie instalowałem telewizora, by dziewczyny zamiast ćwiczyć nie oglądały seriali przypadkiem :) dlatego takie relacje, jak Pana są dla mnie bardzo cenne. Chyba w II serii był skrócony rozbieg albo wiatr zmienny, że odległości były różne?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paine Kazimierzu, już wszystko jest. Nawet z klasyfikacją:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.01.2011 18:09

Tym razem spóźnia się pan, Mariuszu :) Małyszowi nie wyszedł drugi skok, ale pozostali rywale tez skakali bliżej.
Małysz górą, gratulacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.