Facebook Google+ Twitter

PŚ w Zakopanem. Przed nami konkurs drużynowy

Konkurs drużynowy w Zakopanem na pewno się odbędzie. Wiatr, który wczoraj uniemożliwił skakanie na Wielkiej Krokwi, dziś po południu wyraźnie zelżał. To dobra wiadomość dla kibiców, którzy w liczbie ok. 22 tys. obejrzą rywalizację.

 / Fot. Andrzej Banaś, PolskapresseStało się to, o czym marzyli organizatorzy, kibice i sami zawodnicy. Na Wielkiej Krokwi od rana było bardzo wietrznie, ale z każdą następną godziną do rozpoczęcia zawodów halny opuszczał obiekt. Co prawda o godz. 11 jury odwołało zaplanowaną na tę porę serię treningową oraz kwalifikacje, ale już o godz. 15 pierwsi zawodnicy pojawili się na skoczni. Początek przesuniętego treningu publiczność skwitowała wielką owacją.

Prognozy na sobotę nie były optymistyczne, ale światełko w tunelu dla organizacji zawodów zaświeciło już po południu. - Konkurs powinien się odbyć - stwierdził przed serią treningową Horst Nilgen, oficer prasowy z ramienia FIS. - W tym sezonie mamy niestety pecha do pogody. Mamy nadzieję, że od dziś będzie lepiej - dodał.

Według najnowszych prognoz wiatr podczas trwania zawodów, a więc o godz. 17, ma wiać w granicach 3 m/s, co absolutnie umożliwia skakanie na skoczni im. Stanisława Marusarza. Trener Łukasz Kruczek po obu treningach ma podać skład reprezentacji Polski na dzisiejsze zmagania drużynowe. Biorąc pod uwagę jednak dotychczasowe poczynania Biało-czerwonych w próbie przed zawodami, Polska powinna wystąpić w składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki oraz Aleksander Zniszczoł, który w pierwszej serii treningowej był najlepszy z kadry (129,5 m - 10. miejsce).

Polacy na razie nie pokazują pełni swoich możliwości. Stoch był dwunasty, Kubacki dwudziesty piąty, a Żyła dopiero trzydziesty piąty. Kibiców na skoczni jest coraz więcej. Dzisiejszy konkurs powinno pod skocznią obejrzeć ok. 22 tys. widzów. W zawodach wystąpi dziewięć ekip. Rok temu zawody padły łupem Słoweńców, którzy wyprzedzili ekipę Niemiec i Austrii. Polska uplasowała się na czwartej pozycji.

Z Zakopanego dla Wiadomości24.pl Dawid Bożek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.