Facebook Google+ Twitter

PŚ w Zakopanem: Świetne skoki Polaków, Małysz najlepszy!

Świetne skoki oddali nasi reprezentacji przed kwalifikacjami w Zakopanem. W pierwszym treningu zwyciężyli Łukasz Rutkowski i Piotr Żyła (130 m). Drugi trening wygrał Adam Małysz, oddając skok na fantastyczną odległość 136 metrów.

Adam Małysz / Fot. Tadeusz Mieczyński/GNU/http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/17/Adam_Ma%C5%82ysz_-_Engelberg_2006.jpgPodczas pierwszego treningu polscy skoczkowie skakali z wyższego rozbiegu niż zawodnicy z pierwszej dziesiątki PŚ. Najdalej skoczyli Łukasz Rutkowski i Piotr Żyła, obaj po 130 metrów. Powracający do formy Adam Małysz był ósmy. Z niskiego rozbiegu Austriak Gregor Schierenzauer uzyskał 129,5 m.

Drugi trening to świetny wynik Małysza, który skoczył na odległość 136 metrów. Skoczek z Wisły uzyskał wynik o dwa i pół metra lepszy od Wolfganga Loitzla i o trzy i pół metra od Gregora Schierenzauera. Nasz "Orzeł z Wisły" skakał z wyższej belki niż jego koledzy z czołówki.

Dobrze spisali się także inni skoczkowie naszej reprezentacji: Marcin Bachleda skoczył na odległość 124 m, Kamil Stoch - 119,5 m , Dawid Kubacki - 119 m, a Krzysztof Miętuis - 116 m.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 16.01.2009 12:57

Ja tez wierzę, że ...... będzie skakał z wyższej belki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.