Facebook Google+ Twitter

PŚ: Znakomity występ Stocha. Polak najlepszy w Predazzo!

Znakomicie dla polskich kibiców zakończył się drugi konkurs skoków narciarskich we włoskim Predazzo. Najlepszy okazał się bowiem Kamil Stoch. Drugie miejsce zajął wczorajszy triumfator, Gregor Sclierenzauer, a trzecia lokata przypadła Bardalowi.

 / Fot. PAP/Grzegorz MomotW niedzielę 5 lutego we włoskim Predazzo odbyły się drugie zawody zaliczane do Pucharu Świata. Tym razem triumfował Polak, Kamil Stoch, który wyprzedził Gregora Schlierenzauera i Andersa Bardala. To drugie zawycięstwo Polaka w tym sezonie.

Niedziela była bardzo pracowita dla najlepszych skoczków świata. O godzinie 14:00 miały odbyć się kwalifikację, lecz z powodu trudnych warunków pogodowych seria eliminacyjna odbyła się z lekkim opóźnieniem. Do konkursu głównego zakwalifikowali się wszyscy z naszych reprezentantów. Niestety w zawodach głównych, które rozpoczęły się zaraz po kwalifikacjach Polacy nie błyszczeli.

Pierwszy z naszych reprezentantów oddał skok Krzysztof Miętus, który lądował na 109,5 metrze, co dało mu 36. miejsce. Poniżej oczekiwań wypadł Maciej Kot, który skoczył 111,5 metra i zawody zakończył na 47. miejscu. Do finałowej "30" nie udało się awansować Piotrowi Żyle, który oddał skok na odległość 111 metrów i zajął dopiero 42. lokatę. Znakomity skok oddał natomiast nasz najlepszy skoczek, Kamil Stoch, który w pierwszej serii poszybował na 125,5 metr i zajmował 3. pozycję.

Najdalej w pierwszej części konkursu skoczył Niemiec, Andreas Wank, który skoczył 129 metrów. Na drugim miejscu plasował się Gregor Schlierenzauer (126 metrów).

Znacznie więcej emocji dostarczyła druga seria. Znakomity skok oddał Kamil Stoch. Polak poszybował na 131,5 metra, co ostatecznie dało mu zwycięstwo. Drugie miejsce zajął Schlierenzauer, który oddał skok na odległość 130 metrów. Na najniższym stopniu podium stanął Anders Bardal. Norweg w drugiej odsłonie skoczył 128 metrów.

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Kamil Stoch awansował w Klasyfikacji Generalnej na 4. pozycję, wyprzedzając Thomasa Morgensterna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Zyta droner
  • Zyta droner
  • 12.02.2012 00:39

A ja tam byłam i wołałam "och ,och,och wygra Stoch"!

Komentarz został ukrytyrozwiń
stała_czytelniczka
  • stała_czytelniczka
  • 05.02.2012 21:19

Jestem pozytywnie zaskoczona tym wynikiem. Super Kamil!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Elżbieta
  • Elżbieta
  • 05.02.2012 20:52

Dziękujemy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle świetna relacja kolegi Sebastiana na *5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pokazał dzisiaj klasę Kamil. Czekam na kolejne zawody i liczę na kolejne zwycięstwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
agata23
  • agata23
  • 05.02.2012 19:34

Brawo Kamil! Oby tak dalej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.