Facebook Google+ Twitter

PŚ: Żyła drugi podczas kwalifikacji w Engelbergu!

W sobotę rano przeprowadzono serię kwalifikacyjną do dzisiejszego konkursu indywidualnego w Engelbergu. Z siedmiu naszych zawodników do głównego konkursu zakwalifikowało się pięciu. Piotr Żyła zajął drugie miejsce, tuż za Simonem Ammanem.

Kwalifikacje do sobotniego konkursu w Engelbergu miały się odbyć w piątek. Z powodu złej pogody serię kwalifikacyjną przełożono na dzisiaj, na godzinę 11.15.

Spośród siedmiu Polaków, którzy wzięli udział w kwalifikacjach, pięciu zobaczymy w konkursie głównym, który rozpocznie się dzisiaj o godzinie 13.30.

Swój cel osiągnęło 5 naszych reprezentantów. Dobrą formę potwierdził Piotr Żyła, który skacząc 128,5 metra zajął drugie miejsce tuż za Simonem Ammanem, który skoczył 127 metrów, ale miał lepsze noty. Trzecie miejsce zajął Denis Kornilov.

Na 39. miejscu znajduje się Maciej Kot, który uzyskał 113 metrów. Metr dalej lądował Stefan Hula, który uplasował się na 28. pozycji. Z dobrej strony pokazał się także najmłodszych nasz zawodnik, Jan Ziobro, który oddał skok na odległość 116,5 metra.

Ostatni z naszych reprezentantów, Kamil Stoch, który nie musi się kwalifikować ze względu na miejsce w pierwszej "10" oddał skok na odległość 124 metrów, co daje nadzieję na dobrą lokatę w konkursie głównym.

Do finałowej "pięćdziesiątki" nie zakwalifikowali się Marcin Bachleda i Dawid Kubacki, którzy oddali zbyt słabe skoki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ciekawe czy będą obydwie serie. Ponoć niemiłosiernie sypie śnieg a i wiatr daje znać o sobie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ziobro był 30

Komentarz został ukrytyrozwiń

Który był Ziobro?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.