Facebook Google+ Twitter

Pseudoekolodzy znów mordują sowy i zarzynają Puszczę

Greenpeace zawiesił ogromny baner na gmachu Ministerstwa Środowiska: I love Puszcza.

Ile tlenu produkuje to drzewo? A może nas wspomaga w walce z efektem cieplarnianym, pochłaniając dużą ilość dwutlenku węgla? / Fot. R. GrzeszczykNiedawno przeczytałem w jednej z gazet, że organizacje ekologiczne zwróciły się do Jerzego Buzka (w trakcie trwającego festiwalu w Jarocinie) z prośbą o pomoc w sprawie ograniczenia prac gospodarczych na terenie Puszczy Białowieskiej oraz przekazania pozostałych lasów na rzecz istniejącego Białowieskiego Parku Narodowego.

Starania pseudoekologów dojących od lat polskie państwo i społeczeństwo doprowadza do ruiny stan naszych lasów. Ludzie ci, nie znający się na rzeczywistych procesach ekologicznych, dążą do odwrócenia historii cywilizacji tych ziem. Nie przyjmują do wiadomości, że w okresie ostatniego tysiąca lat na polskiej ziemi, ludność wzrosła z niepełna miliona do niemal czterdziestu milionów. W tym czasie ingerencja w środowisko - związana z rozwojem cywilizacyjnym, zaszła tak daleko, że nie można bez szkody dla żyjących tu ludzi dopuścić do bezczynności i pozostawienia natury samej sobie.

Zubożanie natury i niszczenie jej istniejącego bogactwa godzi w nasz byt. Bogactwo naszej natury, wciąż jeszcze jest synonimem przyrody w Europie. Synonimem bezwzględnie niszczonym przez grupki pseudoekologów dla ich partykularnych i egoistycznych interesów (często wyłącznie materialnych). Obrona przyrody na tej ziemi wymaga odpowiednich działań, a nie zaniechań. Dotyczy to również całości naszego środowiska przyrodniczego, lasów, wód, ziemi i powietrza. Ograniczanie ingerencji człowieka powoduje straty dla przyrody, straty dla społeczeństwa i Polski. Dotyczy to również Puszczy Białowieskiej.

Prawdą jest, że puszcza ta stanowi ewenement przyrodniczy na skalę Europy. Lecz ten ewenement jest i był utrzymywany przez człowieka od wielu setek lat. To działalność człowieka i leśników spowodowała, że jeszcze cieszy nas swym bogactwem. Niestety, bogactwo to powoli jest rujnowane przez pseudoekologów, którzy nie mogą się wyżyć w granicach istniejących Parków Narodowych.

O rozmiarach zubażania się Puszczy Białowieskiej zamkniętej w obszarach nieróbstwa, braku czynnej ochrony, świadczy stan istniejących tam od niemal siedemdziesięciu lat rezerwatów. Na ich terenach doszło do znacznego zubożenia fauny i flory (badania prof. B. Brzezieckiego). Tym samym, również i stan ptactwa uległ znacznemu ograniczeniu. Na tych gruntach brakuje od dawna świerków, nie ma więc już wielu ukochanych przez A. Wajraka sów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Panie Robercie Ramark - są źródła, które dowodzą, że organizmem kluczowym w lesie jest kornik. Być może tego Panu zabrakło? Być może jest Pan zwolennikiem teorii propagowanych przez tychże pseudoekologów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie Ramark, oczekuje Pan za wiele od artykułu. To nie praca naukowa lecz własne spostrzeżenia w oparciu o poznane żródła. Pokazałem te żródła. Jeśli nie ma Pan do nich zaufania, ubolewam. Opacznie też pojmujemy tzw zielonych. Bo dla mnie pesudoekolodzy to osoby i organizacje, które psują Państwo, wiele ważnych inwestycji z powodu, np. znalezionych lub podrzuconych wyplówek, etc; domyslam się z trści Pańskich uwag, że nie przeczytał pan uważnie tego co napisałem; a napisałem w dobrej wierze, w zgodzie z posiadaną wiedzą; nie każdy posiada jednaki jej zasób w każdej dziedzinie; "Nie popieram ''zielonych'' szanowny Panie i nie muszę czytać wszystkich Pana artykułów" - jeśli Pan nie ma zamiaru zerknąc do żróde,ł które podałem, to czemu używa Pan sformyłowania "frazesy" potocznie uznawane za obraźliwe;
Proszę przeczytać w spokoju swoje komentarze - Panie Robercie Ramark. A potem mój tekst. Bo wydaje mi się, że jedno z drugim się nie wiąże.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po co ta irytacja? Nie popieram ''zielonych'' szanowny Panie i nie muszę czytać wszystkich Pana artykułów. Wiedzę na poparcie tytułowej tezy pragnąłem odszukać w art. Nie udało się. Pan szermuję swoimi frazesami a jakm pytam o fakty to Pan każe mi studiować profesorów. Ja na to nie mam czasu od Pana oczekiwałem pańskiej udokumentowanej prawdy. Dlaczego nie zrobił Pan odsyłaczy tylko mnie beszta. Nie godzi sie łaskawy Panie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie Ramark, proszę przeczytać artykuł. Może też Pan poszperać w pracach profesora B. Brzezieckiego. Może też Pan się przejechać do Puszczy , popatrzeć i pogadać z ludźmi, może też Pan zajrzeć do Operatu Urządzania Lasu Nadleśnictwa Białowieża - jeśli to Panu coś mówi, może Pan zapoznać się z Ustawą o lasach, może Pan zajrzeć do projektu nowelizacji tejże ustawy, może Pan ....; ale Pan nie musi, bo Pana fakty nie interesują, tylko fałszywy baner na Gmachu MŚ do Pana przemawia; dla mnie to nie GreenPeace ale GreenKILL - w tym przypadku.
Czy nie jest jasne i logiczne, że mordując las niszczy się również populację występujących tam organizmów. A dopuszczenie do zgnicia Puszczy jest morderstwem zróżnicowanego i bogatego środowiska. O tym jest artykuł, Panie Robercie Ramark.
Piszę już kolejny artykuł poświęcony marnotrastwu i niszczeni ojczystej przyrody przez instytucje powołane by ją strzec. Proszę się cofnąć i poczytać więcej.
A przykładów Rezerwatów w których doszło do zagłady chronionych roślin i zwierząt jest w kraju mnóstwo. Rezerwat Szafera w Puszczy Białowieskiej (tuż przy drodze z Hajnówki do Białowieży) jest tego przykładem. Proszę znaleźć Ustawę Sejmową, która go powołała, pojechać i zobaczyć co z tego powstało w ostatnich latach. Jeśli będzie Pan oczekiwał dalszych przykładów, chętnie je przedstawię.
Mogę też Panu wyliczyć kwotę 5 miliardów złotych o której piszę. Już w którymś z artykułów przedstawiałem to wyliczenie.
Rozumiem niedowierzanie Pana i innych osób . W mediach jest na ten temat głucho. A ludzie są karmieni wyłącznie Wajrakową papką.
Ale tenże Wajrak, ostatnimi czasy nawoływał do powrotu owiec w Tatry i przywrócenia wypasów. Wyprowadzenie ich przez pseudoekologów jakiś czas temu, miast ochrony, doprowadziło bowiem do zagłady wielu hal krokusów. Potrzeba było co najmniej 30-40 lat by pseudoekolodzy zaczęli o tym nieśmiało napomykać. Ale głosy, które mówiły o tych bzdurnych ograniczeniach wtedy gdy zostały one wprowadzone, były uważane za nieprawdziwe i szkodliwe, Panie Robercie Ramark.
Czy zastanawiał się Pan nad tym, że w tropikach rżnie się lasy w najlepsze, i robią to firmy certyfikowane przez GreenPeace i tym podobne organizacje ekologiczne? A surowiec przetwarzany w Ameryce i Europie bez żadnych problemów kupuje Pan w marketach całej Europy? Leży też na podłogach wielu pseudoekologicznych działaczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł tak ubogi a fakty na poparcie założenia zawartego w tytule że az strach. Fakty proszę. Ja mogę napisać iż grafomani niszczą W24 i co? Bez faktów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Barbaro, i Puszcza Białowieska też się zregeneruje. Za 300-700 lat.
Nazwy zwyczajowe nie zawsze oddają to czego bysmy oczekiwali. I nie tylko Puszcza Białowieska moze byc tu przykładem (Puszcza Bolimowska, Puszcza Piska, Bukowa, etc). Pseudoekolodzy uważają że i spalenie Puszczy to dobry pożytek dla natury.
Zgadzam się z Panią Barbarą, że natura jest wszędzie. Ale mnie interesuje bardziej taka, która będzie zdrowa, silna i stabilna. Absolutnie nie interesuje mnie naturalny tasiemiec w moich trzewiach.
Czy nasz kraj musi być tym, który będzie obserwował przez pokolenia procesy regeneracji bo jakaś zgraja uznała, że mamy wspomagać likwidacię lasów deszczowych w tropikach (bo tam będziemy za chwile kupować surowieć, lub żyć w plastikach)? Miast zbierać grzyby, jagody, budować domy i meble z własnego drewna?
Pani Barbaro, niedopuszczalne jest sadzenie pięciu drzew w zamian za wycięcie tyluż. To zbrodnia.
Powinna zostać odnowiona lasem cała powierzchnia po wyciętych drzewach. Pani Barbaro, pięć starych drzew może zajmować ogromną powierzchnię. Pięć małych sadzonek zmieści się na 1 metrze kwadratowym.
Pani Barbaro, na powierzchni 1 hektara starego lasu rośnie ok. 300- 500 drzew w zależności od gatunku. Ale po ich wycięciu, sadzi się na tej powierzchni do kilkunastu tysięcy sadzonek. Tak czynią leśnicy i dobrzy gospodarze. Natura jest o wiele bardziej hojniejsza, gdyż potrafi dać w obsiewie nawet miliony siewek na tej powierzchni. Lesnicy korzystają i z takiej możliwości. Cieszę się, że pozostałe argumenty i tezy artykułu dotyczące matactw i fałszerstw w wykonaniu pseudoekologów nie nasunęły żadnych innych Pani zastrzeżeń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawą jest , że strażników parków Narodowych , Strażników Puszczy jest za mało. Służby leśniej brak.
A ktoś przebąkuje o prywatyzacji lasów. To dopiero będzie rabunek.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ograniczanie ingerencji człowieka powoduje straty dla przyrody, straty dla społeczeństwa i Polski. Dotyczy to również Puszczy Białowieskiej."

Niestety nie jest to zgodne z prawdą. puszcza to las bez ingerencji człowieka. Sam sobie dobrze radzi. to drzewo , niby niepotrzebne, jest jak najbardziej w ekosystemie lasu bardzo pożyteczne.
cały areał lasów wokół Czernobyla zregenerował się doskonale. Zwierzęta czuję się świetnie , rośliny także. Bez ingerencji człowieka i jego nawet obecności przyroda tam odżyła. Napromieniowanie w którymś pokoleniu jej nie szkodzi. zwierzęta żyją i świetnie się mają. Właśnie dlatego, że człowiek przestał ingerować.
Ingerencja człowieka potrzebna jest do naprawiania szkód. a więc. jeśli wytnie 5 drzew , to tyleż posadzić. jeśli skonsumował, zespsuł, naświnił powinien naprawić, zrekultywować,uzdrowić itp. itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Małgosiu. Tak się składa, że naszym oblubieńcom już dawno temu pomyliły się pojęcia autorytetu z autorytaryzmem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robercie, dobrze się czyta Twoje artykuły, są logiczne i widać, że znasz się na rzeczy. Przykre jest jednak, że nie ma mądrych "wyżej". 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.