Facebook Google+ Twitter

Pseudokibice: nie kradną, nie gwałcą, po prostu się próbują i nikomu nic do tego

Do Euro zostało mniej niż 500 dni, wszyscy podkreślają, że ze stadionami zdążymy na pewno. Pytanie: co z pseudokibicami? Po ostatnich wydarzeniach z Łodzi i Krakowa oraz artykule Grzegorza Pazdyka w "Piłce Nożnej" można mieć poważne wątpliwości, że opanujemy tę "hałastrę" na czas.

creative commons / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Stadion_%C5%81KS-u.jpg&filetimestamp=20090606103954Oko za oko śmierć za śmierć

To, że mamy problem z "kibolami" wie każdy. Co prawda zamieszek na stadionach jest mniej, ale to nie znaczy, że pseudokibice zniknęli ze "sportowej" mapy Polski. Wręcz przeciwnie, tzw. ustawki są coraz bardziej popularne. Ze stadionowych trybun przeniosły się na osiedla i przedmieścia miast. Niedawno całą sportową Polskę o dreszcze przyprawiły informacje o śmierci dwóch pseudofanów. Jedna tragedia wydarzyła się w Poddębicach pod Łodzią, gdzie w bestialski sposób zatłuczono amatora mocnych wrażeń (bo przecież o to w ustawkach chodzi). W Krakowie mieliśmy do czynienia z wykonianiem wyroku śmierci na rzekomym szefie kiboli Cracovii. To powinno bardzo zmartwić organizatorów Euro 2012. Morderstwo było bardzo dobrze przygotowane, co świadczy o tym, że w stolicy Małopolski możemy mówić o grupach działających na podobnych zasadach jak gangi.

Chcesz się spróbować? Idź na ustawkę.

Pewne jest, że ze stadionowym chuligaństwem nie można walczyć jedynie za pomocą wprowdzania rygorystycznego prawa. W pierwszej kolejności musimy zmienić mentalność tych ludzi, a to będzie niezwykle trudna sprawa - "Ustawka to nic innego jak sport wyposażony w nieforlmalny regulamin. Na przykład nie można gryźć. A w tym, że ktoś przy okazji dostanie po ryju, nie widzę nic złego. Takie jest życie. Nie kradnę, nie gwałcę, po prostu się próbuję. I nikomu nic do tego" - nastoletniego ustawkowicza cytuje "Piłka Nożna". Taka wypowiedź młodego człowieka szokuje i nasywa pytanie: Czy jego i jemu podobnych można jeszcze uratować?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W Portugalii już rozbierają stadiony bo nie są w stanie ich utrzymać, to samo nas czeka...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.